українська російська англійська
Світові рейтинги поповнилися українськими ВНЗ
18.05.2012 | 11:42
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

На сьогодні декілька українських університетів входять до  міжнародних світових рейтингів. Про це 17 травня під час брифінгу в Будинку Уряду розповів Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

До переліку найкращих вищих навчальних закладів світу, одного з найбільш авторитетних і широко цитованих міжнародних рейтингів вищих навчальних закла¬дів QS World University Rankings, увійшли два українські університети – Донецький національний університет і Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут».

До Рейтингу Webometrics, складеного Іспанською королівською радою з питань науки, який оцінює представленість університетів у Інтернет-просторі, також потрапили  українські університети. Рейтинг охоплював 20 тис. світових навчальних закладів. До нього увійшли: НТУУ «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Львівська політехніка», Національний педагогічний університет ім. Драгоманова, Національний авіаційний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» та Національний університет «Львівська політехніка» також увійшли до сотні найкращих університетів Східної Європи. «Думаю, що це лише початок і наші університети надалі будуть займати достойні місця у світових рейтингах», - заявив Дмитро Табачник.

Міністр також запевнив: «Будемо продовжувати боротьбу за входження українських ВНЗ і до інших престижних світових рейтингів». Наприклад, у Шанхайському рейтингу головними вимірами в оцінюванні є обсяг фінансування або університетський бюджет, наявність нобелівських лауреатів серед викладачів та вихованців ВНЗ та індекс цитування наукових праць вчених і викладачів університету.

«Ситуацію щодо рівня цитування наукових праць ми будемо рішуче змінювати, - зазначив Дмитро Табачник. - Тому Атестаційна колегія з 2013 року для фахових журналів, гідних для опублікування робіт на здобуття вчених ступенів кандидата і доктора наук, висуватиме обов’язкову вимогу: наявність електронної версії, а також повний або частковий переклад матеріалу іноземною мовою».

11 травня цього року опубліковано дослідження Мельбурнського університету (Австралія) щодо визначення найкращих систем вищої освіти у світі, підготовлене групою дослідників. У дослідженні представлено результати порівняння систем вищої освіти у світі.

За словами Дмитра Табачника, експерти порівнювали освітні системи у країнах світу за такими основними критеріям як: ресурсне забезпечення (відсоток державного фінансування вищої освіти до ВВП країни, інвестиції приватного сектору, витрати на одного студента, витрати на наукові дослідження тощо); результативність вищої освіти (наукові дослідження та їх вплив, підготовка кваліфікованих фахівців на задоволення потреб ринку праці); міжнародне співробітництво (кількість іноземних студентів); середовище (сприятлива регуляторна політика уряду, різноманітність вищих навчальних закладів, можливості отримання вищої освіти).

«Україна потрапила в ТОП-25 найкращих  країн світу  для здобуття вищої освіти. Це досить високий результат,  тому що, скажімо, 24-ту позицію займає Іспанія, 26- ту – Чехія. Хочу підкреслити, що жодна з держав Східної Європи до ТОП-25 не потрапили», - зазначив Міністр.

 «На мою думку, великим позитивом є те, що незважаючи на економічні складнощі, у світових рейтингах рівень української вищої освіти отримує високу оцінку», - заявив Дмитро Табачник.

Також Міністр додав, Україна  увійшла до 10  держав-лідерів у галузі міжнародної освіти. Саме за останні роки спостерігається стійка тенденція щодо збільшення контингенту іноземців, які здобувають  вищу освіту в Україні. На сьогодні в Україні навчається близько 55 тис.  іноземців із 137 країн світу.

 

версія для друку