українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд не шкодуватиме коштів для розвитку науки
18.05.2012 | 16:56
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Український Уряд не шкодуватиме коштів для розвитку передових напрямів науки, адже її фінансування обов’язково дасть віддачу.

Про це Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив на урочистих зборах з нагоди Дня науки.

 «Наша наука у великому боргу перед нашим народом. Ми все, що можемо, віддаємо науці, і рік у рік збільшуватимемо її фінансування. Але підтримувати передусім потрібно тих, хто дійсно може просувати нашу науку, і ми в Уряді переконані, що внесок у науку окупиться і, безумовно, повернеться сповна», - наголосив Глава Уряду.

За його словами, ця віддача може дати країні набагато більше, ніж звичайні зусилля, спрямовані на розвиток економіки. «Проривні напрямки розвитку науки можуть збільшити наш ВВП не на 5-10 відсотків, а на порядки», - зазначив Прем’єр-міністр.

У цьому контексті він навів приклад компанії Facebook, вартість якої нині становить понад 100 млрд. доларів США. Водночас сукупний ВВП України в поточному році сягне 200 млрд. доларів.

«Ми не шкодуватимемо коштів на фінансування передових напрямків розвитку науки», - сказав Прем‘єр-міністр і закликав науковців зосередитися на визначенні цих напрямків, що дадуть змогу значно збільшити валовий внутрішній продукт.

Микола Азаров також нагадав, що особисто понад 25 років присвятив науковій діяльності, пройшовши шлях від завідувача лабораторії до директора НДІ. І тепер, коли є час, він завжди цікавиться тим напрямком науки, яким займався.

Глава Уряду зачитав привітання Президента України Віктора Януковича та вручив науковцям державні нагороди.

версія для друку