українська російська англійська
У Донецьку відкрито Центр оперативного реагування міліції
18.05.2012 | 18:04
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Міністром внутрішніх справ України Віталієм Захарченком у Донецьку був урочисто відкритий принципово новий міліцейський підрозділ – Центр оперативного реагування міліції (ЦОРМ).

За своїм апаратно-програмним оснащенням ЦОРМ є найкращим в Україні. При його створенні були використані новітні технології, а також передовий досвід таких країн як Англія, Німеччина, Польща і Росія.

Як зазначив у своєму виступі Віталій Захарченко, відкриття цього Центру – ще один крок на шляху реформування органів внутрішніх справ, перетворення їх у правоохоронне відомство сучасного європейського зразка. Він допоможе забезпечити належний захист життя і здоров'я, прав і свобод жителів міста і його гостей, що є особливо актуальним напередодні проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

На урочистому заході свій подарунок від МВС отримали й підрозділи, які безпосередньо задіяні в охороні громадського порядку: генералом внутрішньої служби були вручені головному міліціонеру області ключі від 30 новеньких автомобілів «Рено».

Після ознайомлення з роботою Центру оперативного реагування міліції керівник відомства відповів на питання журналістів. Зокрема, Юрій Віталійович звернув увагу представників ЗМІ на те, що в Україні створено перший центр такого рівня. При цьому він особливо підкреслив, що, незважаючи на хороші умови роботи для співробітників міліції, він створений не для них, а, перш за все, для мешканців Донецька. І його головне завдання – підвищити ефективність роботи міліції у наданні допомоги громадянам. Більше того, ця технологія буде поширюватися на всю Донецьку область, в першу чергу – на довколишні і великі міста.

Міністр запевнив, що такі підрозділи будуть створюватися і в інших обласних центрах України. При цьому будуть розвиватися й інші напрямки з надання сервісних послуг громадянам. Наприклад, сучасні МРЕВ вже створені в Києві та Івано-Франківську, на черзі – Донецьк.

Довідка. Сучасний, постійно зростаючий мегаполіс отримав абсолютно новий рівень реагування на кримінальні прояви та надзвичайні події. Нині, завдяки ЦОРМу, з моменту звернення громадянина до міліції до прибуття наряду на місце події час скоротиться втричі і становитиме від 2 до 10 хвилин. У рази зменшиться і час, що витрачається для прийому, реєстрації та забезпечення реагування на повідомлення громадян. Тепер автоматизована обробка таких повідомлень буде тривати лічені секунди.

Принцип роботи ЦОРМа: саме сюди, а не до чергових частин райвідділів, будуть надходити повідомлення від громадян, інформація від екстрених служб, а також відеодані зі 167 камер, встановлених на сьогоднішній день в місті (через місяць їх буде втричі більше, а до кінця року планується встановити близько 1,5 тис). Прийняті відомості автоматично реєструються у відповідній базі даних. У той же час інформація про подію відображається на робочому місці інспектора з управління нарядами (за зональним принципом), тобто він отримує географічне розташування на електронній карті місця події, місця знаходження нарядів, відеоінформацію з місця події. Цей же інспектор забезпечує миттєве реагування на повідомлення нарядів міліції, які оснащені переносними та автомобільними пристроями позиціонування на місцевості (GPS-трекерами).

У Центрі запроваджено також використання новітніх систем спостереження за рухом автотранспорту як на в'їзді до міста, так і безпосередньо в ньому – «Рубіж-контроль», Probki.ua. Це дозволить в режимі реального часу відслідковувати конкретні транспортні засоби в загальному потоці, в тому числі ті, які знаходяться в розшуку.

 

 

версія для друку