українська російська англійська
Микола Азаров: Україна має найсучасніші розробки в галузі енергоефективності
21.05.2012 | 15:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна має найсучасніші розробки в галузі енергоефективності. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров після відвідання Інституту технічної теплофізики НАН України та виставки «Енерго та ресурсозабезпечення».

Прем’єр-міністр підкреслив, що під час ознайомлення з розробками Інституту йому представили програму, яка охоплює 24 регіони України. Її реалізації дозволить державі зекономити 4 млрд. кубометрів природного газу в рік. Однак для її виконання необхідно вкласти 24 млрд. грн.

Тому Прем’єр-міністр закликав науковців удосконалити цей документ, зокрема в частині її максимального здешевлення. «Перед керівництвом Інституту ми ставимо питання максимального здешевлення запровадження таких технологій», - зазначив Микола Азаров. При цьому він підкреслив, що серійне виготовлення енергозберігаючого обладнання дозволить знизити його вартість.

Водночас Глава Уряду зауважив: там, де можливо, необхідно максимально запроваджувати енергозберігаючі технології, та максимально скорочувати споживання дорогого російського газу. «Енергозберігаючі технології необхідно запроваджувати у житлово-комунальному господарстві, бюджетній сфері, промисловості, всюди, де можна скорочувати споживання дорогого російського газу, – необхідно реалізовувати такі технології», - зазначив він.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Уряд максимальну увагу приділяє питанням енергоефективності, енергозбереження та нагадав, що ті, хто запроваджує енергоощадні технології, звільняється на 10 років від сплати податку на прибуток.

версія для друку