українська російська англійська
Кримські ревізори відшкодували втрат на суму 14,7 млн. грн.
22.05.2012 | 10:22
Прес-служба Державної фінансової інспекції

За чотири місяці 2012 року спеціалісти Держфінінспекції в АР Крим забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 14,7 млн. грн. Зокрема, усунуто нестач, нецільових та незаконних використань державних і комунальних ресурсів на суму 8,4 млн. грн. До бюджетів усіх рівнів, а також фізичним особам повернуто доходів на суму 6,3 млн. грн.

Так, завдяки ревізії виконавчого комітету Октябрської селищної ради вдалося повністю усунути виявлені порушення та повернути належні фізичним особам та цільовим фондам доходи на суму понад 175 тис. грн. У селищній раді не проводилася індексація заробітної плати, через що працівники недоотримали майже 130 тис. грн, а державні цільові фонди – майже 50 тис. грн. Голова та головний бухгалтер селищної ради притягнуті до адміністративної відповідальності. Інформація про результати контрольного заходу направлена до Красногвардійської районної прокуратури.

Незаконне витрачання бюджетних коштів усунено також під час ревізії ДП «Міжнародний дитячий центр «Артек». Так, під час ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності МДЦ «Артек» за період з 01.04.2010 по 01.01.2012 виявлено порушень на загальну суму 280 тис. грн. З цих коштів 235 тис. грн. становили зайві витрати на виконання ремонтно-будівельних робіт. Підрядні організації переоцінили вартість використаних будівельних матеріалів, машин, механізмів, загальновиробничих і адміністративних витрат, а також заробітну плату. Це призвело до завишення вартості виконаних ремонтних робіт і, відповідно, до втрат МДЦ «Артек» на суму 235 тис. грн. Втрати вдалося відшкодувати ще під час ревізії (будівельники повернули кошти дитячому центру).

Виявлено також порушення законодавства під час фінансових операцій відносин з підрядником і в Національній академії природоохоронного та курортного будівництва. Зокрема, замовник прийняв без будь-яких заперечень обсяги та вартість виконаних ремонтно-будівельних робіт, які завищив підрядник. У результаті на ремонт навчального корпусу було зайво витрачено 211 тис. грн. Зазначене порушення було усунене шляхом відшкодування підрядником збитків шляхом виконання додаткових робіт. До академії ж застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинки операцій на рахунках.

За результатами зазначених ревізій складені протоколи про адміністративні правопорушення. Інформацію про контрольні заходи направлено до Прокуратури АР Крим.

версія для друку