українська російська англійська
У Севастополі розпочалися українсько-російські морські навчання
22.05.2012 | 15:13
У Севастополі розпочалися українсько-російські морські навчання

22 травня  у Севастополі,  на території Академії ВМС ім. П. С. Нахімова, з урочистої церемонії  розпочалися командно-штабні навчання Військово-Морських Сил Збройних Сил України і Чорноморського флоту Росії «Фарватер миру-2012». Темою навчань є планування та проведення гуманітарної операції.

Керівник навчань, перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Сергій Єлисєєв, під час виступу на мітингу з нагоди їх початку, наголосив, що двома флотами під час попередніх спільних навчань серії «Фарватер миру» були відпрацьовані дії сил практично в усіх сферах діяльності флотів.

- З огляду на ті виклики, які існують у сьогоднішньому світі, такі навчання є актуальними і вкрай необхідними. Не випадково девіз наших навчань — «Від співдружності двох флотів — до миру і стабільності у регіоні», – зазначив керівник навчання.

Віце-адмірал Сергій Єлисєєв висловив впевненість, що офіцери органів управління, апарат керівництва, екіпажі кораблів, суден, морської авіації, особовий склад морської піхоти зможуть на цьому навчанні продемонструвати високий рівень підготовленості, будуть неухильно дотримуватися правил безпеки під час експлуатації ввірених їм зброї і техніки.

Заступник керівника навчань, начальник штабу – перший заступник командувача Чорноморського флоту Російської Федерації віце-адмірал Олександр Троян під час виступу підкреслив:

– Проведення українсько-російських навчань «Фарватер миру – 2012» є наочним свідченням зміцнення військового співробітництва між нашими країнами.

 Учасників навчань також привітав перший заступник голови Севастопольської міської державної адміністрації Сергій Савенков. 

Районами проведення навчань є Академія ВМС ім. П. С. Нахімова,  внутрішній і зовнішній рейди Севастопольської бухти.

До навчань, які триватимуть до 25 травня, залучені об’єднаний штаб, морський компонент (11 одиниць, у тому числі 6 одиниць кораблів, суден і катерів ВМС ЗС України і 5 одиниць кораблів, суден і катерів ЧФ РФ), авіаційний компонент (6 одиниць літаків і вертольотів, по 3 від кожної із сторін, крім того, рятувальна парашутно-десантна група від українських ВМС), береговий компонент (21 одиниця автомобільної та бронетанкової техніки і 153 чол. особового складу). До складу берегового компоненту також входить об’єднаний медичний загін (10 одиниць автомобільної техніки, 40 людей особового складу).

Довідково. Спільні українсько-російські навчання серії «Фарватер миру» проводилися в 1997, 1999, 2001, 2003, 2010 і 2011 роках. Минулого року, згідно з принципом ротації, керівником навчань був  представник ЧФ РФ.

 

версія для друку