українська російська англійська
П.Андрєєв: Внутрішній контроль європейського зразка необхідно впроваджувати на всіх рівнях держуправління
22.05.2012 | 18:03
Прес-служба Державної фінансової інспекції

Внутрішній контроль європейського зразка необхідно впроваджувати на всіх рівнях державного управління, зокрема в органах місцевої влади. Про це заявив Голова Держфінінспекції України Петро Андрєєв під час міжрегіональної науково-практичної конференції «Основні аспекти організації внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в органах місцевої влади», яка відбулася у місті Судаку в рамках міжнародного співробітництва Держфінінспекції України та Міністерства фінансів Королівства Нідерландів. Захід, що відбувся за сприяння мерії м. Судака, було проведено для керівних працівників Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Участь у конференції взяли Голова Держфінінспекції України Петро Андрєєв, Міністр фінансів Автономної Республіки Крим Микола Скорик, міський голова Судака Володимир Сєров, керівник проекту від Міністерства фінансів Королівства Нідерландів Ян ван Тайнен та його співкерівник Руслана Рудницька, а також представники Міністерства фінансів України та Держфінінспекції України.

Відкриваючи семінар, Петро Андрєєв привітав учасників конференції та відзначив ключову роль організації державного внутрішнього фінансового контролю в сучасному державному управлінні України. Високо оцінивши послідовні кроки Уряду України в цьому напрямі, які вже сьогодні дають змогу відчути позитивні зміни у забезпеченні фінансової дисципліни в державі, Голова Держфінінспекції не обійшов увагою і ті проблеми й порушення, які, на жаль, продовжують виявляти представники Держфінінспекції України. Окремо він наголосив на відповідальності керівників усіх рівнів за результати фінансово-господарської діяльності у ввіреній їм сфері та необхідності забезпечення надійної системи внутрішнього контролю як інструменту попередження порушень та налагодження ефективного управління.

Цю думку підтримали у своїх промовах Міністр фінансів Автономної Республіки Крим Микола Скорик і мер міста Судака Володимир Сєров.

Досвід розвинутих європейських країн та, зокрема, голландський досвід у сфері налагодження системи державного внутрішнього фінансового контролю презентував учасникам керівник Проекту від Міністерства фінансів Королівства Нідерландів Ян ван Тайнен, наголосивши, що держава, яка хоче наблизитися до Європейського Союзу, має будувати свою роботу на тих засадах, які вже довели свою ефективність у країнах ЄС.

Продовжуючи тему необхідності запровадження внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в органах державного сектору України, директор Департаменту інспектування органів державної влади Держфінінспекції України Олена Чечуліна акцентувала увагу колег на тому, що сучасне управління не може бути ефективним без налагодження керівником системи внутрішнього контролю.

Упродовж подальшої роботи конференції представники Держфінінспекції України, Міністерства фінансів України та міжнародні експерти презентували учасникам систему українського державного фінансового контролю, організаційно-правові аспекти становлення внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту в місцевих органах влади, а також практичні засади побудови системи внутрішнього контролю на прикладі пілотного проекту, проведеного у Київській міській державній адміністрації.

За результатами обговорення виступів, відповідей доповідачів на запитання учасників конференції та обміну думками зроблено висновок про необхідність налагодження іще пліднішої співпраці Держфінінспекції України, Міністерства фінансів України з органами місцевої влади із залученням європейських інституцій, а також проведення подальших послідовних кроків на шляху реформування системи державних фінансів в Україні задля забезпечення досягнення головної мети – ефективного, економного, результативного та прозорого управління державними ресурсами.

 

 

 

версія для друку