українська російська англійська
У Держтуризмкурорті змінюватимуть методику збору даних у туристичній галузі
23.05.2012 | 15:43
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Існуючу нині методику збору даних у туристичній галузі треба змінювати. Таку впевненність висловила Голова Державного агентства з туризму та курортів Олена Шаповалова під час брифінгу 23 травня у Будинку Уряду. За цією методикою обліковуються виключно організовані туристи – ті, хто придбав туристичний продукт у туроператора. За словами Олени Шаповалової, це не відповідає сучасній структурі турпотоку, у якому все більшу роль відіграють індивідуальні туристи.

«Діюча методика збору даних, так звана система 1 Тур, яка існує в нашій країні з 1998 року, не відповідає сучасній структурі туристичного потоку. За рекомендацією Всесвітньої туристичної організації об’єднаних націй (UNWTO) туристичний потік обраховується за кількістю перетинів кордону країни. І прибуток, тобто внесок туризму у ВВП країни також обраховується виходячи з середньостатистичного показника впливу на інші галузі економіки. На жаль, ця методика не імплементована у нашій країні», - пояснила Олена Шаповалова.

Наразі Держтуризмкурортом досягнуто домовленості з Секретаріатом UNWTO щодо надання Україні найближчим часом експертної допомоги у розробці сучасних інструментів збору статистичних даних у туристичній галузі. 

версія для друку