українська російська англійська
Спрощено систему отримання дозволів на будівельні роботи
23.05.2012 | 16:23
Прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекції

За рік дії Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Держархбудінспекцією України видано більше 72 тисяч дозвільних документів на початок будівельних робіт. Якщо порівняти цифри минулих років, то це майже у 2 рази більше.

«Значне зростання кількості дозвільної документації ми пов’язуємо, перш за все, зі значним спрощенням у системі її отримання, ініційованим  Президентом і Урядом України. Вже зараз можна сказати, що декларативний принцип отримання дозволів на початок будівельних робіт приносить позитивні результати та допомагає людям розпочати будівництво законно» - сказав голова Держархбудінспекції Олександр Рибак.

У Держархбудінспекції України зазначають, що в минулі роки видавали від 30 до 40 тисяч дозвільних документів на початок будівництва і зазвичай співвідношення законного та самочинного будівництва складало 1:1. З втіленням декларативного принципу люди почали виводити з «тіні» будівельні роботи, тому що кількість погоджень скоротилась в рази. Особливо це стосується об’єктів І – ІІІ категорій складності та індивідуального будівництва, яке складає майже 99% від загальної кількості об’єктів.

«Ми продовжуємо роботу по спрощенню системи отримання дозвільної документації на об’єкти І-ІІІ категорій складності. Сподіваюсь, що незабаром оформити їх можна буде навіть електронною поштою», - повідомив Олександр Рибак.

 

 

версія для друку