українська російська англійська
Держспоживінспекція проводитиме антитютюнову кампанію спільно з громадськістю
23.05.2012 | 16:44
Прес-служба Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів

Держспоживінспекція проводитиме роз’яснювальну роботу щодо недопущення продажу дітям тютюну та алкоголю спільно з громадськістю. Про це йшлося 23 травня 2012 року під час наради з питань співпраці щодо ефективного виконання антитютюнового законодавства, де обговорювалися практичні аспекти реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів».

У заході участь взяли представники  Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів на чолі з Головою Сергієм Орєховим, експерти  та лідери провідних громадських організацій.

 «Сьогодні спільна робота Держспоживінспекції України  та громадських організацій повинна бути розподілена за двома напрямками. Перший – проведення  роз'яснювальної роботи з представниками  бізнесу і населення, як курцями, так і некурцями до вступу в силу закону України «Про внесення змін до деяких актів України щодо заборони реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів», другий - жорсткий контроль за дотриманням вимог законодавства, - підкреслив у  вступному слові Сергій Орєхов.

Голова Держспоживінспекції України наголосив на необхідності повної заборони реклами тютюну.

«Спільними зусиллями влади, бізнесу, представників засобів масової інформації та громадських організацій ми повинні реалізувати завдання щодо повної заборони всіх форм реклами, стимулювання продажів і спонсорства з метою заохочення вживання тютюнових виробів, - зазначив Сергій Орєхов. - Особливо хочу виділити проблему захисту від тютюну дітей. Вони найбільш схильні до зовнішнього впливу і часто самостійно не здатні відрізнити хороше від поганого».

З метою виконання доручення Президента України Віктора Януковича щодо реалізації заходів, спрямованих на недопущення продажу дітям тютюнових виробів та алкоголю, Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів та громадські організації, які працюють у сфері захисту прав споживачів та охорони здоров’я, домовилися про проведення низки спільних заходів. Зокрема, інформаційна кампанія щодо інформування населення про заходи, спрямовані на недопущення продажу дітям тютюну та алкоголю, триватиме з 1 червня по 31 грудня 2012 року. Також спільно буде розроблено та проведено серію інформаційних семінарів для фахівців Держспоживінспекції з питань ефективного контролю за  виконанням законодавства щодо недопущення продажу дітям тютюну та алкоголю.

Буде здійснено роботу щодо роз’яснення та інформування рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами про нові зміни у законодавстві у зв’язку із прийняттям нового закону України.

Також вирішено організувати проведення спільного моніторингу наявності незаконної торгівлі тютюном та тютюнової реклами у місцях продажу тютюнових виробів.

 

 

версія для друку