українська російська англійська
Уряд розгляне план комплексної модернізації Інституту педіатрії, акушерства і гінекології
24.05.2012 | 10:45
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд розгляне план комплексної модернізації ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології Національної академії медичних наук України» у Києві. Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив під час відвідання цієї медичної установи.

«Ми готові піти на такі затрати. З грошима у нас важко, і ми не будемо ними розкидатися, але потрібно зробити так, щоб після реконструкції наш центр відповідав усім європейським вимогам», - зазначив Микола Азаров.

Він наголосив на необхідності раціонально використовувати кошти, які Уряд виділить на реконструкцію, зокрема, утриматися від дорогих оздоблювальних матеріалів, а зосередитися більше на сучасному обладнанні.

Під час спілкування лікарі поінформували Главу Уряду про те, що вони використовують європейські протоколи та передові методи лікування, які є у перинатальній медицині. Однак є потреба у більш сучасному медичному обладнанні та проведенні ремонту приміщення ПАГ, який відкритий у 1979 році і з того часу ремонт там не проводився.

«Підходи до лікування хворих у нас такі ж як у європейських протоколах, при лікуванні ми використовуємо всі найсучасніші критерії», - зазначають лікарі клініки.

Вони також підкреслили, що Інститут педіатрії, акушерства і гінекології є провідною науково-дослідною установою держави у галузі охорони здоров’я матері і дитини, у якій працюють провідні фахівці, однак у перинатальних центрах, які зараз створюють у регіонах, медичне обладнання значно краще, ніж у них.

Водночас Прем’єр-міністр поцікавився чи співпрацюють лікарі з колегами з Європи. Лікарі зазначили, що вони, звісно, підтримують зв’язки з європейськими фахівцями. Зокрема, минулого тижня їх центр відвідував лікар французької клініки, який займається ультразвуковими дослідженнями серця плода. «Він почав читати нам лекцію як для представників африканських країн. Але згодом він дізнався, що ми використовуємо провідні світові технології в перинатальній медицині і розмова пішла по-іншому. Все те, про що він розповідав, ми робимо уже протягом останніх десяти років, просто він це робить на найсучаснішому обладнанні, а ми на передостанньому», - зазначили вітчизняні медики. Французький лікар запросив українських колег взяти участь у щорічній медичній конференції з питань педіатрії, акушерства і гінекології.

У свою чергу Микола Азаров зазначив, що вітчизняним фахівцям необхідно поглиблювати співпрацю зі світовими колегами, більше публікуватися, брати участь у міжнародних конференціях. Глава Уряду при цьому пообіцяв відповідну урядову підтримку. «Нас повинні знати у світі», - наголосив Прем’єр-міністр.

Крім того, Глава Уряду у ПАГ поспілкувався з породіллями, які відзначили високу фахову підготовку українських лікарів.

Основними напрямками діяльності ПАГ є перинатальна медицина. Зокрема, Інститут здійснює діагностику вроджених вад у дітей, їх лікування, у тому числі фахівці роблять унікальні операції вагітним жінкам; лікування та профілактика ускладнень захворювань вагітних та новонароджених дітей; розробка новітніх технологій діагностики, лікування безпліддя тощо.

Щорічно стаціонарну допомогу в Інституту отримує близько 11 тис. жінок та дітей з різних регіонів України, а амбулаторно – близько 20 тис.

 

версія для друку