українська російська англійська
InvestUkraine забезпечить конкурентоспроможність України у боротьбі за міжнародного інвестора
24.05.2012 | 14:18
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

Сервіс InvestUkraine є одним із головних механізмів, що забезпечують конкурентоспроможність України на світовому ринку. Про це сьогодні заявив голова Держінвестпроекту Владислав Каськів, під час прес-конференції в інформаційному агентстві «УНІАН», присвяченій підсумкам піврічної діяльності InvestUkraine.

«Україна змушена боротись за кожного іноземного інвестора, тому InvestUkraine є одним із інструментів Уряду, який забезпечує конкурентоспроможність України на світовому ринку, а відтак і в боротьбі за нові технології, нові робочі місця, покращення рівня життя. InvestUkraine є першим контактом інвестора в Україні, завдяки якому шлях інвестора до ринку скорочується від 2-3 років до 6-9 місяців» - зазначив Владислав Каськів.

Головними результатами роботи Invest Ukraine - Департаменту «Єдиного інвестиційного вікна» Держінвестпроекту,  щодо безпосереднього залучення ПІІ в економіку України керівник InvestUkraine Сергій Євтушенко назвав підписання 16 меморандумів про співпрацю з компаніями, що задекларували намір здійснити конкретні інвестиційні проекти в Україні.

«Наш інвестиційний портфель наразі становить 4,5 млрд. доларів, підписано 16 меморандумів про наміри. За кожним с цих меморандумів стоїть конкретна компанія, конкретний інвестор, конкретний бізнес-план. Деякі з цих проектів уже цього року перейдуть з передінвестиційної фази перейдуть у фазу реалізації. Але дуже часто реалізація цих інвестиційних проектів потребує координації, потребує зусиль на різних рівнях: від зусиль на рівні міністерства, на рівні зміни законодавчого поля, і до зусиль місцевих органів влади: обласних державних адміністрацій, конкретних районних та  селищних рад. Зокрема - стосовно питань земельного відводу, питань інженерного  забезпечення майданчиків, питань відбору цих майданчиків – це все командна робота з боку української влади» - повідомив керівник InvestUkraine.

«Дуже важливо розуміти, що інвестиційні проекти, які можуть бути реалізовані, не падають, як мана з небес, вони плекаються тривалий час, вони складаються с багатьох стадій переговорного процесу та можуть обірватися на кожному з цих етапів, якщо їх робити неакуратно, або непродумано. Загалом передінвестиційна фаза може складати до 9-12 місяців, а саме розгортання проекту, коли починається  будівництво, наприклад заводу, може тривати і рік і два роки. Загалом збудувати новий завод - це мінімум 18-36 місяців», - додав Євтушенко.

Як повідомлялось раніше, 23 травня 2012 р., о 14:30 відбулась прес-конференція «Перші підсумки піврічної діяльності InvestUkraine» («Єдине інвестиційне вікно» Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України). Захід мав на меті публічне висвітлення проміжних результатів роботи Держінвестпроекту та InvestUkraine, зокрема, щодо залучення прямих іноземних інвестицій, а також результатів партнерства з провідними консалтинговими та юридичними компаніями в Україні.

У прес-конференції взяли участь керівники Держінвестпроекту, Керуючий партнер Baker&McKenzie Сергій Чорний, Керуючий партнер Deloitte Володимир Вахт, а також представники ділових кіл та громадськості.

версія для друку