українська російська англійська
Українські та російські військові моряки відпрацювали аварійно-рятувальні дії
24.05.2012 | 15:13
Прес-служба Міністерства оборони

У Севастополі триває командно-штабне навчання Військово-Морських Сил Збройних Сил України і Чорноморського флоту Російської Федерації “Фарватер миру-2012”, темою якого є планування і проведення гуманітарної операції.

24 травня на території Академії ВМС імені П.С.Нахімова і на зовнішньому рейді Севастопольської бухти учасники міжнародного заходу провели один із основних практичних епізодів спільного навчання – надання допомоги аварійному високобортному надводному кораблю, рятування особового складу у взаємодії з авіацією, а також дії об’єднаного підрозділу охорони під час охорони і оборони об’єднаного медичного загону.

Дії військових моряків в морі, у повітрі і на березі високо оцінив керівник навчання, перший заступник командувача ВМС ЗС України віце-адмірал Сергій Єлісєєв.

Наступний практичний етап навчання відбудеться 25 травня у Севастополі.

Довідка: Спільні українсько-російські навчання серії “Фарватер миру” проводилися в 1997, 1999, 2001, 2003, 2010 і 2011 роках. Торік, за принципом ротації, навчанням керував представник Чорноморського флоту Російської Федерації.

В ході навчання “Фарватер миру-2012” його учасники напрацьовують єдині погляди на проведення спільних гуманітарних операцій. Відпрацьовуються дії об’єднаного штабу при плануванні і проведенні гуманітарної операції, планування всебічного забезпечення дій сил (військ) ВМС ЗС України і ЧФ Російської Федерації при підготовці і проведенні гуманітарної операції, спільні дії з пошуку і порятунку особового складу аварійного підводного човна об’єднаним пошуковим загоном ВМС ЗС України і ЧФ РФ, єдині процедури і документи з планування і проведення спільних гуманітарних операцій.

До навчання “Фарватер миру-2012” залучені об’єднаний штаб, морський компонент (6 кораблів, суден і катерів ВМС ЗС України і 5 кораблів, суден і катерів ЧФ РФ), авіаційний компонент (6 літаків і вертольотів, по 3 від кожної із сторін, крім того, рятувальна парашутно-десантна група від українських ВМС), береговий компонент (21 одиниця автомобільної та бронетанкової техніки і 153 військовослужбовці). До складу берегового компоненту також входить об’єднаний медичний загін (10 одиниць автомобільної техніки, 40 осіб) та сили забезпечення.

 

версія для друку