українська російська англійська
На 75-ти підприємствах Львівщини ліквідовано борги із зарплати
25.05.2012 | 09:46
Львівська ОДА

Упродовж 4-ьох місяців 2012 року на 75-ти підприємствах Львівської області повністю ліквідована заборгованість із виплати заробітної плати – на суму понад 12 млн. грн. Ще 50 підприємств Львівщини зменшили заборгованість на 6 млн. грн. Про це 24 травня під час засідання Ради регіонів повідомив голова Льввської обласної державної адміністрації Михайло Костюк.

За словами голови ОДА, зменшилась також заборгованість на комунальних підприємствах області – на 600 тис. грн. – і наразі є перспектива щодо її повної ліквідації. Водночас у 7-ми районах області повністю відсутня заборгованість із заробітної плати, а у 3-х – відсутня на економічно-активних підприємствах.

“Ліквідація заборгованості з виплати заробітної плати є одним із найважливіших завдань органів влади. Обласною державною адміністрацією вживаються усі можливі заходи щодо погашення заборгованості на державних підприємствах, проте, без конкретної допомоги центральних органів виконавчої влади це питання не вирішиться”, - наголосив Михайло Костюк.

Керівник області переконаний, що окрім вирішення питання погашення боргів перед державними підприємствами і боргів за виконані роботи та надані послуги, на центральному рівні виконавчої влади потрібно опрацювати механізм спрощеного порядку ліквідації економічно-неактивних підприємств-боржників та законодавчо обмежити терміни процедури-банкрутства.

Михайло Костюк також звернувся до Міністерства оборони України стосовно ДП “Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут” (підприємство перебуває у підпорядкуванні ДК “Укроборонпром”), де заборгованість із виплати заробітної плати становить 15,5 млн. грн. У той час, як цим підприємством виконується державне оборонне замовлення і витрачаються власні обігові кошти, Міністерством оборони України  кошти у сумі 19,6 млн. грн. не перераховуються.

 

 

версія для друку