українська російська англійська
Від виконання соціальних угод сільгосптоваровиробниками черкаські бюджети поповняться на 79 млн. грн.
25.05.2012 | 10:54
Черкаська ОДА

2011 року на розвиток соціальної сфери, відповідно до кількості орендованої землі, сільгосптоваровиробниками виділено майже 32 млн. гривень. Середній розмір коштів по області, які отримали сільські ради з 1 га ріллі становить 42,37 гривень. Нинішнього року продовжується робота щодо залучення коштів на розвиток соціальної сфери області. На цьому наголосив у своєму виступі на колегії облдержадміністрації начальник головного управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Вадим Рудищин.

Нагадаємо, що на обласному науково-виробничому семінарі «Науково-організаційні основи проведення весняно-польових робіт в агропромисловому комплексі Черкаської області у 2012 році» запропоновано спрямувати кошти згідно з укладеними угодами між сільгосптоваровиробниками та сільськими громадами на розвиток сільських територій в обсязі 100 грн. з одного гектара орендованої ріллі.

Це дає можливість місцевим бюджетам отримати майже 79 млн. грн., які будуть направлені на будівництво та ремонт дитячих садків, шкіл, сільських будинків культури, налагодження освітлень вулиць, ремонту доріг тощо.

На даний час укладено майже 1449 таких угод на суму 46,1 млн. гривень. У середньому по області на 1 га орендованої ріллі припадає 74 гривень.

Завершили зазначену роботу сільгосппідприємства Звенигородського, Катеринопільського, Корсунь-Шевченківського, Лисянського, Шполянського районів, наближаються до завершення господарства Уманського (97%), Драбівського (97%), Жашківського (92%) районів.

Найменший відсоток укладених угод у Маньківському (21%) та Чигиринському (31%) районах.

Найвищий показник залучення коштів на 1 га ріллі у Чорнобаївському (135 грн.), Тальнівському (104 грн.), Черкаському (104 грн.), Шполянському (101 грн.) районах.

Проводиться подальша робота щодо укладання угод на соціальне партнерство, а також переукладання раніше укладених договорів (угод) на суму 100 грн. із 1 гектара.

Головою облдержадміністрації Сергієм Тулубом на засіданні колегії дано доручення завершити укладання зазначених угод до 1 червня 2012 року.

«Це ті 79 млн. грн., які безпосередньо будуть спрямовані на поліпшення інфраструктури сільських територій. Разом із реалізацією соціальних ініціатив Президента України на місцях вони дадуть реальну можливість значно покращити життя селян. Тому звертаюсь з проханням до усіх присутніх у цій залі – всіляко сприяйте успішному вирішенню цього питання», – наголосив очільник області на колегії.

Вирішення зазначеного питання знаходиться на постійному контролі головного управління.

 

версія для друку