українська російська англійська
Раїса Богатирьова виступає за активізацію співпраці між Україною та Словаччиною у сфері охорони здоров'я
25.05.2012 | 12:26
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

Віце-прем'єр-міністр України - Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова зустрілася із Надзвичайним і Повноважним Послом в Україні Паволом Гамжіком.

Під час зустрічі обговорювалися питання, пов’язані із співробітництвом України та Словаччини в сфері охорони здоров’я, а також у гуманітарній сфері. Оцінюючи рівень українсько-словацьких відносин у цілому, співрозмовники звернули увагу на його суттєве підвищення, доказом чого стало збільшення в минулому році товарообігу між країнами на 40%.

«У нас велика зацікавленість розвивати з Україною партнерство на всіх рівнях за всіма напрямками, і зокрема – в сфері охорони здоров’я», – зазначив Посол.

Сторони висловилися за прискорення підготовки Угоди про співпрацю між Україною та Словацькою Республікою, підписання якої відбудеться під час зустрічі міністрів охорони здоров'я двох країн. За словами Раїси Богатирьової, цей документ має визначити основні напрямки, за якими ми могли б взаємодіяти, наповнюючи кожну його статтю конкретними програмами, проектами тощо.

Під час зустрічі було наголошено на зацікавленості України досвідом Словаччини щодо реформування сфери охорони здоров'я та впровадження страхової медицини. Павол Гамжік висловив готовність словацьких спеціалістів та експертів надати рекомендаційно-консультативну допомогу українським спеціалістам та співробітникам Міністерства охорони здоров'я. У цьому контексті було обговорено можливість обміну візитами експертних груп для проведення відповідної роботи.

Посол поінформував Віце-прем'єр-міністра України про відкриття в Харкові, Луцьку та Одесі спільних українсько-словацьких діагностичних центрів, обладнаних сучасним діагностичною апаратурою, і повідомив про плани щодо відкриття подібних закладів ще у декількох містах України. Співрозмовники зазначили, що Україна та Словацька Республіка мають потенціал для подальшого укріплення та розвитку двосторонніх відносин.

 

версія для друку