українська російська англійська
Х фестиваль дитячої творчості на Львівщині присвячено пам'яті
25.05.2012 | 11:44
Львівська ОДА

У Львові з 27 травня по 5 червня відбудеться X Міжнародний фестиваль дитячої творчості, присвячений пам'яті Бориса Возницького. В рамках фестивалю проходитиме конкурс дитячої творчості на пленері “Золотий мольберт”, в якому братимуть участь діти з різних країн світу. Цей конкурс заснований головним редактором часопису  “Артклас” та головою правління БФ “Львівська дитяча галерея” Ольгою Михайлюк у 2003 році на базі Першої у Львові дитячої галереї.

Фестиваль та конкурс  стартують у Львові 27 травня, а впродовж літа на базі БФ “Львівська дитяча галерея”, Львівської Національної академії мистецтв, Львівського обласного інституту післядипломної освіти, Підбузької малої академії мистецтв  та по всій Україні проходитимуть майстер-класи з живопису на пленерах. Їх підсумками стануть виставки у Національному музеї у Львові ім.А.Шептицького, у міській Ратуші, у Музеї книги та друкарства України Києво-Печерської Лаври. Учасниками заходів виявили бажання стати понад 1000 дітей та педагогів з різних міст України, Білорусії, Молдови, Польщі, Франції, з них 800 дітей вже взяли участь у заочному етапі конкурсу “Золотий мольберт”. Понад 200 дітей з 27 травня стануть учасниками очного етапу фестивалю, малюючи в залах Національного музею у Львові ім.А.Шептицького та будуть боротися за найвищу нагороду ¬- золотий мольберт з діамантом. Вручення  золотих медалей та головного призу “Золотий мольберт” відбудеться 31 травня з 16.00 ¬- 18.00 у Національному музеї. 

В рамках заходів 30 травня об 11 год у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких  відбудеться міжнародна конференція з музейної педагогіки та розвитку дитячої особистості для керівників міжнародних делегацій, у якій візьмуть участь представники з України, Росії, Білорусії та Польщі.

До дня захисту дітей 1 червня на території Палацу Потоцьких та Палацу мистецтв відбудеться унікальне Свято творчості, присвячене пам'яті Бориса Возницького. Також усі діти, їхні керівники, батьки та оргкомітет разом “творитимуть історію України” ¬- з глини ліпитимуть трипільські житла, трипільську пластику, навчатимуться працювати на гончарному крузі, опановуватимуть техніку малювання ангобами тощо. На другому етапі  конкурсу з 2 червня відбудуться виїзні живописні пленери в Олеський замок та Свірж, круглі столи та зустрічі з видатними львівськими художниками, пленери на площі Ринок, вулицях Львова, у Шевченківському гаю  тощо.   Активним учасникам пленерів на шпальтах сайту www.artklass.lviv.ua   Львівської муніципальної дитячої галереї відкриють персональні дитячі галереї. Також на цьому  сайті детально висвітлюватиметься творчий процес у вигляді відео та фоторепортажів.

 

версія для друку