українська російська англійська
На Донеччині введена в експлуатацію нова лава
25.05.2012 | 15:20
Донецька ОДА

У цей ювілейний рік запуск нових виробничих потужностей, відкриття нових об'єктів соцкультпобуту стали трендом Донецької області. Сьогодні на Донеччині ввели в експлуатацію нову високопродуктивну лаву, яка дасть можливість максимально збільшити навантаження на забій і призведе до нарощування обсягів видобутку вугілля.

У 2012 році вугільні підприємства Донецької області мають намір добути 40 млн. тонн. Досягти такого результату неможливо без введення в експлуатацію нових високонавантажених лав.

На ВП «Шахта «1-3«Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» ввели в експлуатацію 18 північну лаву. Це знакова подія не тільки для шахти і ДП «Селидіввугілля», а й в цілому для вітчизняної вугільної промисловості.

Даний очисний вибій з середньодобовою навантаженням 2300 т/добу. є найбільш високонавантажених серед діючих і вводяться лав поточного року на державних вугледобувних підприємствах Донецької області.

Нова лава оснащена високопродуктивним обладнанням, виготовленим НПК «Горные машины». Комплекс поставленого обладнання включає в себе 220 капітально відремонтованих секцій механізованого кріплення 2КДД з керуючою гідравлікою німецького виробництва, очисний комбайн КДК500, насосну станцію СНД, лебідку ЛВ-45, а також джерело живлення і автоматичний вимикач. У числі обладнання для нової лави, - новинка гірського машинобудування - скребковий конвеєр КСД27. При його виготовленні використані високоміцні надтверді сталі марки HARDOX.

«Відкриваючи нові лави, видобуваючи чорне золото для країни, ми ні на секунду не повинні забувати про важку працю шахтарів, і повинні всіляко сприяти тому, щоб цю працю максимально механізувати, щоб звести до мінімуму всі ризики, пов'язані з підземною роботою. Нове обладнання в рази підвищить зносостійкість вузлів скребкових конвеєрів, а значить, виробничий процес буде максимально ефективним і принесе вуглевидобувачам радість нових трудових перемог», - зазначив голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький.

У цьому році вугледобувні підприємства Донецької області виконують завдання з видобутку вугілля та перевищують показники минулого року.

Так (станом на 23.05.2012), з початку року шахтарями видобуто 15,6 млн. тонн вугілля, що на 1,6 млн. тонн більше відповідного періоду 2011 року.

Також у цьому році збільшилася середньодобове навантаження на лаву, в цілому по області вона на 56 т/добу. більше показників минулого року.

У травні цього року вводяться в експлуатацію ще 3 лави: на ВП «Шахта «Прогрес» ДП «Торезантрацит», на СП «Шахта «Єнакіївська», СП «Шахта «Вуглегірська», а також ДП «Орджонікідзевугілля». Введення в експлуатацію нових лав дасть можливість успішно виконати план видобутку вугілля і досягти високих виробничих показників.

версія для друку