українська російська англійська
Україна та ЄС домовилися розпочати ефективну роботу з імплементації Стратегії митного співробітництва
28.05.2012 | 10:04
Прес-служба ДЕРЖАВНої МИТНої СЛУЖБи

25 травня 2012 року в Києві пройшла зустріч Голови Держмитслужби Ігоря Калєтніка та Єврокомісара з питань оподаткування та  митного союзу Альгірдаса Шемети.

Голова Держмитслужби зазначив, що ця зустріч є надзвичайно важливою, оскільки Україна і Європейський Союз наразі ведуть плідний і змістовний діалог. І цілий ряд ключових напрямків співробітництва ЄС з Україною міститься у Рамковій стратегії митного співробітництва між Україною і ЄС. Сторони домовилися розпочати ефективну роботу з імплементації Стратегії. Зокрема шляхом активізації роботи експертів.

Стратегія передбачає співпрацю у сфері обміну інформацією, управління ризиками, а також боротьби з митними порушеннями та контрабандою.

«Важливим напрямком є взаємодія у напрямку протидії незаконному переміщенню цигарок через спільну ділянку кордону», - підкреслив Голова Держмитслужби, - «Адже за 2011 рік тут було виявлено понад 3 тисячі фактів затримання цигарок, вилучено 37,5 млн. шт. цигарок на суму 1,2 млн. євро. В Європі ця сума може зрости у 5-10 разів».

Планується, що після здійснення внутрішньодержавних процедур Митна служба України та ОЛАФ (Європейська Служба по боротьбі з шахрайством) підпишуть Домовленість про співробітництво у сфері протидії незаконному переміщенню цигарок. 

Ігор Калєтнік також підкреслив, що сьогодні митна служба України реформується відповідно до міжнародних, у першу чергу європейських, норм і стандартів.

«Ключовою складовою для модернізації митної системи та налагодження взаємодії з бізнесом є прийняття нової редакції Митного кодексу України. Митна служба націлена на новий формат відносин з підприємцями та створення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні», - сказав він.

Сторони підтвердили свою готовність і відкритість до всебічного співробітництва як на багатосторонньому, так і двосторонньому рівнях.

Довідково: На сьогодні  товарообіг між Україною та ЄС постійно зростає. За 2011 рік він склав 44 млрд. дол. США (+36%).

У 2012 році - вже 13,3 млрд. дол. США.

 

версія для друку