українська російська англійська
Прем'єр-міністр розраховує, що до кінця року Спеціальний миротворчий центр буде сертифікований ООН
28.05.2012 | 10:18
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Напередодні Міжнародного Дня миротворців Прем’єр-міністр України Микола Азаров відвідав Спеціальний миротворчий центр Національної академії Внутрішніх справ України. Він розраховує, що уже у грудні поточного року цей Центр буде сертифікований ООН.

«Цей Центр ми готуємо до міжнародної сертифікації, тобто до оцінки якості його підготовки з боку спеціалістів ООН. Сподіваюся, що в грудні ця сертифікація відбудеться успішно, і ми отримаємо можливість готувати не тільки своїх спеціалістів для участі у миротворчих операціях, а й спеціалістів з-за кордону», - зазначив Микола Азаров під час ознайомлення з роботою Спеціального миротворчого центру, що на Київщині.

Після сертифікації Центр функціонуватиме як постійно діючий Міжнародний регіональний центр підготовки миротворчого персоналу ООН. Про організацію такого Центру до Уряду України звернувся з проханням Секретаріат ООН.

Прем’єр-міністр пообіцяв урядову підтримку цьому Центру. «Уряд зробить усе можливе, щоб це був один із кращих світових центрів підготовки миротворців», - підкреслив Микола Азаров. Глава Уряду ознайомився з навчальною та тренувальною базою Центру та побачив, як вчать миротворців вогневій підготовці, протидії терроризму, та відвідав заняття курсантів з фізичної підготовки та англійської мови. Також Прем’єр-міністр привітав миротворців із професійним святом та вручив подяки Кабінету Міністрів. При цьому Микола Азаров нагадав, що Міжнародний день миротворців ООН запроваджений з ініціативи України: «Я хочу привітати усіх причетних до миротворчої діяльності з Днем миротворці і хочу нагадати, що це свято запроваджено за ініціативою України, і Україна з перших днів організації миротворчих місій бере в них активну участь», - сказав Микола Азаров.

Глава Уряду нагадав, що на минулому тижні відбулося засідання РНБО України, де розглядалося питання протидії тероризму: «Це надзвичайно важлива для нас справа, і наявність всього обладнання і, найголовніше, підготовка відповідних спеціалістів мають для нашої країни велике значення. Тому Уряд велику увагу приділяє цьому питанню». При цьому Микола Азаров підкреслив, що Україна пишається своїми миротворцями. За словами Глави Уряду, вони отримували найвищі оцінки спеціалістів ООН та інших іноземних країн.

Спеціальний миротворчий центр має два навчальні корпуси, сучасний стрілецький тир, обладнаний мультимедійною системою моделювання ситуації, автодром, профільні лабораторії та навчальні полігони, зокрема і вибухотехнічний. Зараз у центрі навчається 414 курсантів, з них 53 – жінки. Центр готує інструкторів з миротворчої тематики та міжнародних поліцейських.

 

версія для друку