українська російська англійська
Відкрито швидкісний рух з Дніпропетровська до Донецька та Харкова
28.05.2012 | 11:26
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул та начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот урочисто відкрили рух міжрегіональних швидкісних електропоїздів «Škoda» за маршрутами руху Дніпропетровськ – Донецьк та Дніпропетровськ – Харків. В урочистостях, які пройшли на центральному залізничному вокзалі Дніпропетровська, взяли участь начальник Придніпровської залізниці Олександр Момот та Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко.

«Швидкість і безпеку руху, якість дорожньо-транспортної інфраструктури в сучасному світі визначають рівень економічного розвитку, інвестиційної та туристичної привабливості. Тому сьогодні важливий і знаковий день в історії нашого регіону та країни. Ми відкриваємо рух двох сучасних міжрегіональних швидкісних електропоїздів з Дніпропетровська до Харкова і Донецька. Це черговий етап модернізації транспортної інфраструктури, яка проходить за підтримки нашого Президента Віктора Федоровича Януковича. Це ті конкретні справи, конкретні проекти розвитку та їх результати, які реально підвищують якість життя жителів нашого регіону і нашої країни», - сказав Олександр Вілкул.

Запровадження швидкісних електропоїздів підвищить зручність і безпеку руху. Курсування міжрегіональних швидкісних електропоїздів «Škoda» між містами-мільйонниками Дніпропетровськом, Донецьком і Харковом дозволить футбольним уболівальникам у комфортному режимі відвідувати матчі  Євро-2012, а також дасть можливість гостям чемпіонату в період між матчами відвідати Дніпропетровщину.

У травні на «Укрзалізниці» вводиться швидкісний рух поїздів. Для цього була проведена комплексна модернізація транспортної системи країни. Згідно з Концепцією розділення пасажирського і вантажного руху поїздів на Придніпровській залізниці організовано рух швидкісних електропоїздів «Škoda» зі швидкістю 140-160 км/год на дільницях Дніпропетровськ – блок-пост 939 км та Дніпропетровськ – Чаплине.

«Придніпровська залізниця у своїй роботі переходить на європейські стандарти. Це і стандарти безпеки, і швидкості,  і комфорту. І ця робота буде продовжена», - сказав Олександр Момот.

За вісім місяців залізничники Придніпровської магістралі виконали на напрямку Дніпропетровськ – Синельникове-2 – Павлоград-1 – Лозова значні обсяги ремонтно-колійних і будівельних робіт, робіт з модернізації контактної мережі, пристроїв сигналізації та зв’язку. Зокрема, замінено 18 комплектів стрілочних переводів, модернізовано 7 залізничних переїздів з облаштуванням  їх шлагбаумами та переведенням у розряд переїздів з черговим, виконано благоустрій майже 350 га смуги відведення залізниці.

Відремонтовано та побудовано з нішами безпеки для пасажирів                                 70 пасажирських платформ, виконано благоустрій двох залізничних станцій, відремонтовано 7 вокзалів та 6 постів електричної централізації.

Виконаний комплекс робіт дозволяє на високому технічному рівні забезпечити рух цією ділянкою швидкісних електропоїздів, а також за рахунок пришвидшення пасажирських потягів скоротить час перебування пасажирів у дорозі. Загальна вартість виконаних робіт майже 140 млн. грн. власних коштів «Придніпровської залізниці».

Двоповерховий міжрегіональний електропоїзд подвійного струму серії EJ 675 виробництва «ŠKODA VAGONKA a.s.» призначений для швидкісних перевезень пасажирів у вагонах підвищеного комфорту з максимальною експлуатаційною швидкістю до 160 км/год на залізниці України із шириною колії 1520 мм на електрифікованих ділянках колії з постійним струмом напругою 3000 В і змінним струмом напругою 25 000 В, частотою 50 Гц.

Вагони електропоїздів оснащені автоматичними зовнішніми розсувними дверима, обладнані системою вентиляції і кондиціювання повітря з функцією охолодження повітря в літній період і обігріву – в зимовий. Сидіння у відділеннях для пасажирів  1-го класу розташовані за схемою «2 + 1», 2-го – «2 + 2» навпроти один одного.

 

РОЗКЛАД РУХУ ШВИДКІСНИХ ПОЇЗДІВ «ŠKODA»

17 травня розпочався продаж квитків на фірмові денні швидкісні електропоїзди Skoda категорії Інтерсіті, які з введенням нового графіка руху пасажирських поїздів на 2012-2013рр. щоденно курсуватимуть на напрямках Дніпропетровськ-Донецьк та Дніпропетровськ – Харків.

1. № 160 Дніпропетровськ-Харків (299 км), відправлення з Дніпропетровська о 19.30, прибуття до Харкова о 22.50; час у дорозі 3 години 20 хвилин.

№159 Харків-Дніпропетровськ, відправлення з Харкова о 06.05, прибуття в Дніпропетровськ о 09.12, час у дорозі 3 години 7 хвилин.

2. № 170 Дніпропетровськ-Донецьк (269 км), відправлення з Дніпропетровська о 09.50. прибуття до Донецька о 12.46, час у дорозі 2 години 56 хвилин.

№169 Донецьк-Дніпропетровськ, відправлення з Донецька о 15.55, прибуття в Дніпропетровськ о 18.49, час у дорозі 2 години 54 хвилини.

У поїздах передбачено місця для інвалідів на візках та осіб, що супроводжують їх. Кількість місць у електропоїзді Skoda – 607 (для порівняння: у електропотягах підвищеної комфортності «Східний експрес», що курсують зараз маршрутом Дніпропетровськ – Донецьк, - 424).

Вартість проїзду в обох поїздах (станом на 21.05.2012 року):

1) 1-й клас, вагони 1,6:

понеділок, четвер, субота – 131 грн. 22 коп.;

вівторок, середа – 119 грн. 26 коп.;

п’ятниця, неділя – 143 грн. 20 коп.;

2) 2-й клас, 1,6 вагони:

понеділок, четвер, субота – 74 грн. 82 коп.;

вівторок, середа – 68 грн. 52 коп.;

п’ятниця, неділя – 81 грн. 13 коп.;

3) 2-й клас, 2-5 вагони:

понеділок, четвер, субота – 60 грн. 50 коп.;

вівторок, середа – 55 грн. 25 коп.;

п’ятниця, неділя – 64 грн. 85 коп.

 

версія для друку