українська російська англійська
З Харківщини буде вивезено 2 тис.т меланжу
28.05.2012 | 15:04
Прес-служба Міністерства оборони

28 травня у розташуванні складу ракетного пального Сухопутних військ ЗС України, що у селищі Шевченкове на Харківщині, розпочалися заходи із завантаження та відправки чергової партії компоненту рідкого ракетного палива типу “меланж”. 715 тонн цієї небезпечної речовини будуть вивезені з регіону в рамках реалізації спільного проекту Україна – ОБСЄ.

«Залізничним транспортом до нас прибули 14 спеціальних цистерн. Після їх перевірки експертами розпочнеться завантаження вибухонебезпечної речовини в залізничні ємності з дотриманням всіх технологічних норм», – повідомив командир військової частини підполковник Олександр Ніколаєв.

Планується, що до кінця цього тижня меланж відбуде на одне із підприємств Російської Федерації, де в присутності представників ОБСЄ його буде утилізовано.

Варто наголосити, що для проведення комплексу заходів щодо вивезення з військового об’єкту в Харківській області 2 тис. тонн меланжу країнами-донорами було виділено понад 2,2 млн. євро.

За умови відповідного фінансування, решта 2,7 тис. тонн меланжу зі складу ракетного пального Сухопутних військ ЗС України планується вивезти до кінця поточного року.

 

 

версія для друку