українська російська англійська
На Херсонщині позитивна динаміка наповнення місцевих бюджетів
28.05.2012 | 16:36
Херсонська ОДА

На обласній селекторній нараді, що відбулась 28 травня 2012 року, було обговорено питання стану виконання місцевих бюджетів області та доручень голови обласної державної адміністрації з питань наповнення місцевих бюджетів.

Як доповів начальник головного фінансового управління обласної державної адміністрації Ігор Шепелєв, спостерігається позитивна динаміка щодо наповнення дохідної частини місцевих бюджетів, забезпечується виконання планових показників по надходженню до бюджету, збільшується мобілізація податків і зборів.

За період січень-квітень 2012 року до загального фонду місцевих бюджетів області мобілізовано 365,3 млн грн податків, що перевищує заплановані показники на 28,6 млн грн.

Надходження плати за землю зросли у порівнянні з відповідним періодом минулого року на 18,2 млн грн.

Також спостерігається збільшення мобілізації надходжень до спеціального фонду місцевих бюджетів, обсяг яких у січні-квітні склав 46,5 млн грн, що більше минулого року на 8,1 відсотка.

Однак разом з досягнутими позитивними результатами існують певні недоліки, упущення в організації роботи стосовно максимального забезпечення наповнення місцевих бюджетів. Найбільше бюджетів з низькими показниками у Голопристанському, Бериславському, Високопільському районах.

В той же час мають місце випадки, де, навпаки, темпи росту надходження податків значно випереджають темпи економічного зростання. Це стосується міст Каховка та Нова Каховка, Верхньорогачинського, Горностаївського і Нижньосірогозького районів.

З метою збільшення надходжень податку на доходи фізичних осіб було запроваджено практику заслуховування на засіданнях комісій з питань наповнення місцевих бюджетів керівників підприємств, на яких існує низький рівень заробітної плати. Протягом січня-квітня поточного року було проведено 205 засідань комісій, на які було запрошено керівників 988 підприємств. Завдяки проведеній роботі, 214 суб’єктів господарювання підвищили рівень виплати заробітної плати, в результаті до місцевих бюджетів області додатково надійшло 171,3 тис. грн.

Таким чином, для покращення ситуації було вирішено активізувати роботу з викриття схем ухилення від сплати платежів до бюджету, здійснити заходи щодо підприємців, що нараховували заробітну плату найманим працівникам у розмірах менше законодавчо встановленого рівня.

 

версія для друку