українська російська англійська
Українські школярі посіли друге місце на "Школобаченні-2012"
28.05.2012 | 17:06
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

«Школобачення» - аналог пісенного конкурсу «Євробачення», який проводиться в онлайн-режимі серед європейських шкіл. Кожну країну у конкурсі може представляти лише одна школа. За умовами конкурсу його учасниками можуть бути учні початкової школи, які виконують пісню, що передає колорит їхньої рідної країни.

Конкурс має особливий успіх у єднанні шкіл усієї Європи, в рамках програми eTwinning.

«Школобачення» бере свій початок з 2009 року. Засновником та координатором проекту є шотландець Майкл Первз. З моменту свого заснування конкурс налічував близько 30 країн-учасниць. У 2012 році ця кількість збільшилась до 39.

Україна вперше брала участь у цьому конкурсі і першою нашу країну представляла чернівецька школа. Попередньо учні 2-х, 3-х та 4-х класів Чернівецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 22 зняли кліп на пісню Наталії Бучинської «Карпати» та виклали її на сайті конкурсу (www.schoolovision.eu). За думкою школярів та вчителів, у цій пісні найкраще представлені ритми буковинських національних танців та мальовничі місцевості краю.

Під час онлайн-конференції, яка відбулася 25 травня, кожна з країн-учасниць оголошувала результати десятки кращих, на їхню думку, відеокліпів. Україну визнали кращою п’ять країн – учасниць: Федеративна Республіка Німеччина, Литовська Республіка, Королівство Норвегія, Республіка Польща, Румунія, оцінивши відеокліп СЗОШ № 22 максимальною кількістю балів (12).

За підсумками голосування, серед 39 країн–учасниць, Україна посіла ІІ призове місце, отримавши 206 балів. Першими стали школярі з Королівства Норвегії, які отримали 288 балів. Третє місце посіли іспанці з 188 балами.

 

 

 

 

версія для друку