українська російська англійська
4 червня у Луганську закладуть перший камінь під будівництво "Дитячого села"
29.05.2012 | 09:46
ЛУГАНСЬКА ОДА

Луганська область посідає III місце в Україні за кількістю дітей-сиріт, охоплених сімейними формами виховання. Про це повідомила під час брифінгу для ЗМІ начальник служби у справах дітей Луганської облдержадміністрації Раїса Родіна.

Разом з тим, за її словами, більше третини дітей такої категорії сьогодні виховуються в інтернатних закладах та потребують усиновлення.   

«Луганська область стала першим українським регіоном, який прийняв програму соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки. Ця робота у нас іде системно, за нашим прикладом інші області також починають розробляти й приймати у себе аналогічні програми», – розповіла  Раїса Родіна.

У 2010 році були внесені зміни до Регіональної Програми соціального захисту дітей-сиріт та позбавлених батьківської опіки до 2014 року, яка передбачає підтримку та розвиток сімейних форм виховання. Програмою передбачено будівництво нових будинків сімейного типу, їх оснащення  необхідними меблями, побутовою технікою, проведення капітальних ремонтів у діючих дитячих будинках сімейного типу та забезпечення їх транспортом.

У цьому році в експлуатацію будуть здані чотири будівлі, будівництво яких було розпочато минулого року: по одному – у місті Красний Луч та в Сватівському районі, два – в Луганську. Один будинок вже введений в експлуатацію, цього року будується ще три таких будинки, для цього з обласного бюджету виділено 6 млн. 750 тис. грн.

Також, в області реалізується прогресивний міжнародний досвід з  подолання соціального сирітства. Так, Луганщина стала ініціатором співпраці з австрійським міжнародним благодійним фондом «SOSKinderdorf» щодо реалізації в області проекту «Дитина у центрі уваги», договір про співпрацю з фондом було підписано у минулому році. Вартість проекту 1 млн. 900 тис. євро. Як повідомила начальник відділу у справах дітей Луганської облдержадміністрації, 4 червня відбудеться церемонія закладки першого каменя під будівництво  «Дитячого села» в Луганську.

версія для друку