українська російська англійська
На Буковині інвалідам на засоби реабілітації передбачено 614, 3 млн. грн.
29.05.2012 | 10:24
Чернівецька ОДА

Соціальними ініціативами Президента України передбачено забезпечити до 1 вересня цього року протезами та колісними кріслами стовідсотково інвалідів, які цього потребують. Відтак було кардинально змінено підхід до забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації шляхом внесення змін до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», повідомив начальник Головного управління праці та соціального захисту населення Чернівецької облдержадміністрації Богдан Сеньків.

Він, зокрема, відзначив, що відповідно до схваленого Урядом порядку, в нинішньому році інвалідам видаватимуться направлення на всі ТІЗР, що виготовляються в умовах серійного виробництва. Забезпечення засобами реабілітації здійснюватиметься трьома шляхами за вибором інваліда: безпосередньо через підприємства, що виготовляють зазначені вироби; через сервісні центри, які створені на всіх державних підприємствах та через органи соціального захисту.

За словами Богдана Сеньківа, нині управліннями праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, міськвиконкомів проведено 418 анкетувань інвалідів та дітей-інвалідів, які у 2012 році мають право на отримання інвалідних крісел. В поточному році вже видано 133 колісних крісла. Отриману інформацію внесено до Централізованого банку даних з проблем інвалідності. Він нагадав, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» на забезпечення окремих категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації передбачено 614,3 млн. грн., що в два рази більше, ніж у 2008 та 2009 роках.

 

версія для друку