українська російська англійська
На Волині цьогоріч створено 7618 нових робочих місць
29.05.2012 | 11:09
Волинська ОДА

«Цьогоріч в області створено 7618 нових робочих місць, а за січень-березень середньомісячна заробітна плата зросла на 19,3%», - констатував заступник голови облдержадміністрації Едуард Стоєв на обласній селекторній нараді  у голови Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука.

Він проаналізував проведену роботу за січень-квітень ц.р. з питань погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності та дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.

Едуард Стоєв зазначив, що, починаючи з 2010 року, в області борг з 25 млн. грн. (на 01.03.10 р.) зменшено до 6,1 млн. грн. (на 01.05.12р.). Зокрема, на економічно активних підприємствах заборгованість скоротилась у три рази.

Однак до цього часу не виконано завдання Уряду про повну ліквідацію боргу на підприємствах комунальної власності, а саме -  на  Любешівському ВУЖКГ (борг – 16,2 тис. грн.),  на Луцькому підприємстві електротранспорту (борг – 988 тис. грн.).

Також заборгованість лишається на таких економічно активних підприємствах як: «Мостобудівельний загін №60 ПАТ «Мостобуд», ТзОВ «Каскад-транспорт», ЗАТ «Меблі – Вікторія», ДП «Нововолинський ремонтно-механічний завод» та ЗАТ «Оснастка-інструмент».

Протягом 4-х місяців поточного року суттєво зменшено заборгованість на економічно неактивних підприємствах області (з 2 млн. грн. до 1,2 млн. грн.). Борги лишаються на п’яти підприємствах Луцька, на двох у Нововолинську, у Ківерцівському та Маневицькому районах – по одному.

Крім того, протягом 2-х останніх років скорочено до 2 млн. грн. борг і на підприємствах-банкрутах. Однак станом на 1 травня поточного року залишається невиправлена ситуація на таких підприємства-банкрутах як: ЗАТ «Західпромбуд», ТзОВ «Завод будівельних конструкцій» та ТзОВ «Каскад-продакшн».

Едуард Стоєв також назвав підприємства, що призупинили діяльність, а борг із виплати зарплати людям ще й досі існує. У Нововолинську – ПП «Волинський новобуд» та «Нововолинська філія ПП «Радіостанція «Львівська жінка», а також – державні підприємства «Комунальне спеціалізоване лісопідприємство «Ківерціліс» та «Комунальне спеціалізоване лісопідприємство «Маневичіліс».

Що стосується рівня середньомісячної заробітної плати, то за січень-березень цього року він становив 2117 грн. У п’ятірку лідерів увійшли: Нововолинськ (2837 грн.), Луцьк (2302 грн.), Луцький район (2202 грн), Ковель (2164 грн.) та Любомльський район (2149 грн.). Гірше - у Ратнівському (1659 грн.), Старовижівському (1617 грн.) та Турійському (1548 грн.) районах. Вкрай негативна ситуація зберігається у готельному та  ресторанному бізнесі, а також в галузі транспорту і зв’язку області.

Темпи росту середньомісячної заробітної плати на Волині відповідно до попереднього періоду минулого року зафіксовано на сільськогосподарських підприємствах – на 53,6 %, у сфері будівництві – на 17,3 %,  рибного господарства  – на 26,4%.

Підсумовуючи, Борис Клімчук підкреслив, що в області й далі продовжується синхронна робота з ліквідації боргу із зарплати та дотримання її мінімальних норм. І наголосив: «Люди мають заробляти достойну заробітну плату та отримувати її офіційно. Це - завдання номер один для керівників районів як носіїв влади».

 

 

версія для друку