українська російська англійська
На Запоріжжі відкрився міжнародний кінофестиваль
29.05.2012 | 11:50
Запорізька ОДА

У місті Бердянськ Запорізької області розпочався XV Міжнародний кінофестиваль, який традиційно проводиться за підтримки облдержадміністрації. Мистецький захід зібрав режисерів та артистів з України, Вірменії, Італії, Молдови, Болгарії, Білорусі та Росії.

«Легендарна запорізька земля має не тільки потужний промисловий потенціал, а й невичерпне джерело культури та мистецтва. І підтвердження цьому –  Бердянський міжнародний кінофестиваль, який став однією з головних подій культурного життя. Його проведення сприяє культурному обміну та розвитку співпраці між кінематографістами різних країн світу. Крім того, шляхом співпраці з українськими профільними вищими навчальними закладами фестиваль відкриває нові таланти», - зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гончарук на відкритті заходу.

Цього року кінофестиваль проходить не тільки у Бердянську та Приморську, а також кращі фільми побачать жителі Токмацького, Якимівського, Призовського, Михайлівського та інших районів області.

Також у рамках заходу відбудуться творчі зустрічі з відомими акторами та режисерами: народними артистами України Володимиром Горянським, Георгієм Делієвим, Євгеном Паперним, Остапом Ступкою, Михайлом Голубовичем, заслуженими артистами України Ніною Ільїною, Володимиром Бистряковим, Ольгою Матушко та іншими, у тому числі з представниками кіноіндустрії з Росії, Вірменії, Італії, Болгарії, Білорусі та Молдови.

На «Алеї зірок» у Бердянську буде відкрито нові пам’ятні «зірки» народному артисту України Володимиру Талашку та заслуженому артисту України Олексію Горбунову.

За підсумками фестивалю буде визначено переможців серед художніх та короткометражних фільмів, а також серед телевізійних фільмів та міні-серіалів. Крім того, кращий фільм буде обрано на дитячому кінофестивалі «Золота Бригантинка», який проходить у рамках міжнародного фестивалю.

 

версія для друку