українська російська англійська
Вперше проведена операція коронарного шунтування на працюючому серці
29.05.2012 | 16:53
Луганська ОДА

Вирішенню проблеми лікування кардіохворих обласна влада Луганщини приділяє особливу увагу: взято курс на поліпшення матеріально-технічної бази кардіологічних медичних центрів Луганського регіону, а також створюються всі умови для підвищення кваліфікації луганських лікарів.

Як повідомляє головне управління охорони здоров'я облдержадміністрації, першим кроком вирішення комплексу проблем кардіологічних хворих Луганщини стало придбання ангіографа та відкриття кардіологічного відділення на базі Луганської обласної клінічної лікарні.

Це дозволило проводити діагностику захворювань серця на найсучаснішому рівні. Завдяки використанню високотехнологічного обладнання та навчання фахівців в широку практику впроваджено ендоваскулярні методи лікування ішемічної хвороби серця, у тому числі і при інфаркті міокарда.

Результатом такої політики обласної влади стало те, що 25 травня 2012 року на Луганщині вперше проведена операція коронарного шунтування на працюючому серці за методикою професора П.Сержанта (Бельгія). Бригада кардіохірургів і анестезіологів прооперувала хворого 1971 року народження з діагнозом ішемічна хвороба серця, стабільна стенокардія третього функціонального класу, постінфарктний кардіосклероз.

Як підкреслив начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Павло Малиш, подальший розвиток оперативної техніки дозволить виконувати на базі Луганської обласної клінічної лікарні весь спектр діагностичних та оперативних втручань при коронарній патології.

версія для друку