українська російська англійська
На Дніпропетровщині збільшено фінансування на педіатрію та акушерство
30.05.2012 | 09:53
Дніпропетровська ОДА

У 2012 році у медичних закладах Дніпропетровської області вдвічі збільшено видатки з обласного бюджету на утримання педіатричних та акушерських ліжок.

Як повідомила заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Вікторія Михайлова, в рамках модернізації охорони здоров’я на Дніпропетровщині збільшено фінансування медичних закладів. Так, у 2012 році видатки з обласного бюджету на утримання дитячих лікарень зросли з 3 млн грн до більш ніж 16 млн грн. (на медикаменти – з 1,2 млн грн до 10,7 млн грн, на продукти харчування – з 1,6 млн грн до 5,3 млн грн).

Фінансування на утримання пологових будинків у 2012 році складає 7 млн грн (5,4 млн грн – медикаменти, 1,7 млн грн - харчування). У 2011 році ця сума становила 4,7 млн грн (медикаменти  - 4 млн грн, харчування - 700 тис грн).

«Охорона материнства та дитинства є одним із пріоритетних напрямків розвитку медичного обслуговування на Дніпропетровщині. В рамках модернізації охорони здоров’я збільшено фінансування медичних закладів області та створюються умови для підвищення якості надання медичної допомоги матерям та дітям», - сказала заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Вікторія Михайлова.

На сьогодні вже завершені  роботи з обладнання індивідуальних та сімейних пологових залів у медичних установах Дніпропетровської області шведськими стінками, ваннами, комфортними пологовими ліжками та іншими засобами для комфортного  проведення пологів. Наразі на Дніпропетровщині функціонують     178 індивідуальних та 40 сімейних пологових залів. Підготовлений медичний персонал з питань новітніх перинатальних технологій, наявність комфортних умов у пологових стаціонарах, присутність родини у пологах на сьогодні  дозволяє у 78% випадках забезпечувати нормальний перебіг пологів.

Окрім цього, в рамках проекту «Нове життя» на Дніпропетровщині створюється система перинатальної допомоги. У грудні 2011 року був відкритий перинатальний центр у Кривому Розі, розрахований на 3 тис пологів у рік, для мешканок м. Кривого Рогу та 5 прилеглих районів. З моменту відкриття у центрі проведено 1160 пологів (з них близько 54% - у жінок з ускладненим перебігом вагітності). Наразі у центрі проліковано 142 дитини, з них 80 -  у відділенні реанімації новонароджених.

У червні цього року відкриється новий обласний перинатальний центр у Дніпропетровську, розрахований на 4 тис пологів на рік. Відкриття такого центру дозволить суттєво підвищити якість медичних послуг в області із забезпечення охорони здоров’я жінки до вагітності, під час вагітності, пологів та у післяпологовий період.

Крім того, функціонування з 1 січня 2012 року служби швидкої медичної допомоги за принципом екстериторіальності та оснащення центру екстреної медицини сучасними автомобілями екстреної допомоги (3 реанімобіля – 2,8 млн грн) повністю ліквідували поняття нетранспортабельності пацієнтів та дозволяють транспортувати в належних умовах як вагітну так і передчасно народжених немовлят вагою від 500 грамів.

версія для друку