українська російська англійська
Туркменістан пропонує створити експертну групу під егідою ООН з питань безпеки поставок енергоносіїв
30.05.2012 | 10:23
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Туркменістан пропонує країнам СНД створити експертну групу високого рівня під егідою ООН з питань безпеки поставок енергоносіїв. Про це повідомив Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, виступаючи на засіданні Ради Глав Урядів СНД в Ашгабаті.

Він нагадав, що питання щодо забезпечення безпеки поставок енергоносії Туркменістан вніс до ООН ще у 2008 році. «Ми вважаємо це надзвичайно важливим питанням і тому пропонуємо створити експертну групу щодо питань безпеки енергопоставок під егідою ООН», - сказав Президент Туркменістану.

За його словами, робота цієї експертної групи повинна сприятиме підписанню міжнародної конвенції щодо безпеки поставок енергоносіїв. Разом з тим, Президент Туркменістану запропонував створити регіональний центр з дослідження кліматичн6их змін та розмістити його в Ашгабаті.

Крім того, він зазначив, що співпраця в рамках СНД відбувається за багатьма напрямками, зокрема важливою є співпраця у сфері освіти та науки, галузі високих технологій та інновацій. Водночас Гурбангули Бердимухамедов повідомив, що в ході сьогоднішнього засідання обговорюватимуться енергетичні питання співпраці у транспортній сфері, телекомунікації та екології.

Нагадаємо, що вчора в Ашгабаті Прем’єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що Україна продовжує системну роботу щодо забезпечення альтернативних поставок газу. За його словами, це питання обговорювалося з Президентом Туркменістану, зокрема, стосовно можливих обсягів газу, які Туркменістан може поставляти Україні. Микола Азаров зазначив, що українська сторона наполягає на реалізації положень угоди про запровадження зони вільної торгівлі в СНД, які дають їй можливість вільного доступу до газотранспортних систем країн СНД.

Прем’єр-міністр підкреслив, що в рамках роботи з диверсифікації поставок вуглеводнів Україна готова брати участь в реалізації проектів з будівництва Транскаспійського газопроводу.

«Ця тема обговорювалася під час моєї зустрічі з Президентом Туркменістану. Також ми це обговорювали під час візиту Президента Туркменістану до України, зокрема, її обговорили наші президенти. Ми максимально сприятимемо реалізації цього проекту. Це у наших інтересах. Як ви розумієте, це питання не сьогоднішнього дня, а питання перспективи», - зазначив Микола Азаров. При цьому Глава Уряду нагадав, що раніше у нього відбулися переговори з керівництвом Держави Катар щодо забезпечення альтернативних джерел газу. Також це питання уже піднімалося під час візиту його до Азербайджану.

версія для друку