українська російська англійська
У травні 262 тисячі волинян отримали осучаснені пенсії
30.05.2012 | 11:40
ВОЛИНСЬКА ОДА

У травні 262 тисячі волинян із загальної кількості 286 тисячі пенсіонерів отримали осучаснені  пенсії. Про це повідомив начальник Пенсійного фонду України у Волинській області Петро Філіпчук. «Станом на 24 травня  ц.р. потреба у виплаті пенсій склала 361,4 млн. грн.», - додав він.

«Перерахунок пенсій в області у цьому році проведено вже шість разів. Виплати поступово збільшуються. Цьому передують виважені державні кроки у реформуванні пенсійної системи», - підкреслив начальник Пенсійного фонду України у Волинській області.

Петро Філіпчук повідомив, що з 1 травня нинішнього року здійснено перерахунки пенсій насамперед для тих людей, яким виплати були призначені до 2008 року.  Зокрема, осучаснено пенсії для 145 тисячам осіб. Із них:  понад 12,8 тисяч пенсіонерів отримали підвищені пенсії від 150-400 грн. Ще для 2754 людям збільшено виплати на суму понад  400 грн. Як результат, з початку року середній розмір пенсії на Волині цивільних пенсіонерів зріс з 1097,88 грн. до 1209,90 грн.

 «Підвищенні виплати нараховані усім, хто отримує соціальну пенсію, учасникам війни, членам сімей померлих інвалідів війни, особам, які втратили працездатність. Зокрема, надбавку в травні отримали 38,7 тисяч пенсіонерів - учасників війни та члени родин померлих інвалідів війни», - зазначив начальник Пенсійного фонду у Волинській області. Він нагадав, що попередні підвищення стосувалися винятково мінімальних пенсій. А це нівелювало співвідношення розміру пенсії до трудового стажу. Нинішні ж перерахунки уникнуть пенсійної зрівнялівки та ліквідують диспропорцію в розмірах пенсій.

Він додав, що наступним кроком -  збільшення розмірів пенсій для осіб, звільнених з військової служби. Перерахунку виплат підлягають 11434 пенсіонерів цієї категорії. Так, з  1 липня ц.р. розмір виплат буде підвищено на 11%, а з 1 вересня - на 23% та з 1 січня 2013-го -  35%.  «Робота в цьому напрямку уже розпочата. В області підготовлено та подано уповноваженим структурним підрозділам силових міністерств і відомств списки осіб для отримання виплат. Перерахунок таких пенсій в останнє робили на початку 2008 року. Cклалась ситуація, коли пенсії військовослужбовців, які залишили службу 5 років тому, в 1,5-2 рази менші, ніж у тих, хто залишає службу нині. Отже, нинішні державні кроки ліквідують дисбаланс у розмірах цих пенсій», - наголосив Петро Філіпчук.

Крім того, для зручності волинян управління Пенсійного фонду України в місті Луцьку уже працює  за принципом «єдиного вікна». Подібний досвід прийому громадян  впроваджується в усіх підвідомчих управліннях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку