українська російська англійська
Залізниці України перевезли понад 9,5 млн. т зернових
30.05.2012 | 14:53
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

З початку року залізниці України перевезли 9,560 млн. тонн зернових вантажів, зокрема, 8,463 млн. тонн перевезено на експорт. У внутрішньому сполученні перевезено 1,097 млн. тонн зерна. Зокрема, Донецька залізниця перевезла 343,2 тис. тонн, Придніпровська – 754,3 тис. тонн, Південна перевезла 3191,8 тис. тонн, Південно–Західна залізниця – 2504,3 тис. тонн, Львівська – 570,4 тис. тонн, Одеська – 2196,8 тис. тонн.

Залізничники продовжують активну роботу в цьому напрямку. В основному перевозяться пшениця, ячмінь, зерно кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику.

З початку січня середньодобово залізницями навантажується 63,7 зерновозів. Підприємство має достатню кількість рухомого складу, щоб перевезти зернові вантажі в повному обсязі. Загалом інвентарний парк вагонів-зерновозів Укрзалізниці складає 11,5 тис. вагонів.

Одним із факторів, що негативно впливають на технологічний процес, є незадовільна робота елеваторів у вихідні та святкові дні. У ці дні обсяги навантаження складають лише 50% від навантаження в робочі дні. Це призводить до накопичення вагонів у портах і на підходах до них, їх нераціонального простою в очікуванні вивантаження та, як наслідок, до виникнення дефіциту рухомого складу.

Для оптимізації перевезення врожаю необхідно покращити взаємодію залізниць із відправниками й одержувачами вантажу. Чим раніше надходитиме інформація про вантаж, що планується до перевезення, тим краще працівники залізниць зможуть організувати забезпечення навантаження та перевезення, адже іноді вагони чекають по кілька діб на вивантаження через неможливість елеваторів вчасно прийняти чи переробити вантажі.

 

версія для друку