українська російська англійська
Бізнесу представили новий Митний кодекс
30.05.2012 | 16:04
Прес-служба Державної митної служби

Сьогодні митники презентували бізнесу практичні аспекти нового Митного кодексу, який набуває чинності 1 червня.

В Держмитслужбі зібралися майже триста провідних представників легального бізнесу: Європейської Бізнес Асоціації, Американської Торгівельної Палати, різних галузевих асоціацій, об'єднань, спілок, а також торгівельні радники посольств. Крім того, на нараді були присутні перші заступники начальників митниць з усіх регіонів України, які безпосередньо відповідають за економічний блок, процес митного контролю і оформлення.

Ключова мета незвичайної та масштабної зустрічі - розповісти про практичні аспекти нових правил, за якими з першого червня йтиме зовнішньоекономічне життя країни.

Митники переконані - цей документ створить максимально сприятливі умови для бізнесу, адже більшість норм нового Кодексу мають пряму дію.

Скорочено перелік документів, необхідних для митного оформлення. Тепер їх лише три: митна декларація, інвойс та декларація митної вартості.

Час митного оформлення скорочується з 24 годин до 4-х годин.

Крім того, суб'єкт зможе самостійно зафіксувати в електронних системах дату і час подання митної декларації. А за порушення терміну митного оформлення посадові особи митниці будуть нести персональну відповідальність.

З 1 червня суб єкти зможуть заявляти товар до оформлення в будь-якому митному органі. Право самостійного вибору місця оформлення є одним з основних спрощень. Воно дозволить істотно знизити часові та фінансові витрати на логістику.

версія для друку