українська російська англійська
Уперше відбулися тактичні заняття з використанням системи лазерної імітації
30.05.2012 | 16:26
Прес-служба Міністерства оборони

30 травня на 240-му Центрі підготовки підрозділів в Житомирській області в рамках проведення командирського збору відбулися двосторонні ротні тактичні навчання на техніці й тактичні заняття бойовими двійками (трійками) з використанням системи лазерної імітації MILES.

95-та окрема аеромобільна бригада 8-го армійського корпусу, де командиром полковник Станіслав Чумак, першою в Збройних Силах України оцінила можливості використання даної системи на бронетехніці. До навчань залучалися 20 бронетранспортерів БТР-80 та більше півтори сотні військовослужбовців.

На сьогодні воїни-аеромобілісти з Житомира мають 39 комплектів системи MILES  на БТР-80 та майже 300 комплектів для стрілецького озброєння, що дозволяє проводити двосторонні ротні тактичні навчання або батальйонні тактичні навчання з використанням системи лазерної імітації. Ця система дозволяє створювати обстановку, максимально наближену до бойової.

«Використання системи MILES у ході тактичних навчань дозволяє навчатися  підрозділам в цілому, в тому числі і його командирам. Таким чином підвищуються практичні навички з управління підрозділами і вогнем та їх тактико-вогневий вишкіл», – зазначив присутній на заході заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Віктор Муженко.

Також учасникам командирського збору були продемонстровані нові форми навчання, зокрема, навчальна «дуель» екіпажів БТР-80 з використанням системи MILES.

Варто додати, що, застосовуючи дану систему на  навчаннях, сторони знаходяться під постійним «вогневим» впливом один одного, але без загрози порушення заходів безпеки.

версія для друку