українська російська англійська
Держспоживінспекція презентувала дитячу продукцію, перевірену на якість
30.05.2012 | 19:16
Прес-служба Державної інспекції з питань захисту прав споживачів

Питання безпеки продукції для дітей було головним на прес-конференції «Діти – наше майбутнє» за участю Голови Державної інспекції з питань захисту прав споживачів України Сергія Орєхова, яка відбулася 30 травня у приміщенні  ДП «Укрметртестстандарт» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

Під час заходу було висвітлено результати перевірок щодо якості та безпеки продукції дитячого асортименту, придбаної у торгівельних мережах і на ринках м. Київ.

«Тема забезпечення дітей якісними і безпечними іграшками, одягом та взуттям визначена сьогодні Президентом України Віктором Федоровичем  Януковичем як одна  з основних і надзвичайно важливих, - зазначив Голова Держспоживінспекції у вступному слові. - Крім того, Глава держави поставив завдання Уряду скоординувати дії щодо забезпечення дітей якісними продуктами харчування та ужити заходів із додержання суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо безпеки атракціонної техніки та іншої продукції, призначеної для дітей. Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Держспоживінспекції України перевірити дитячі оздоровчі заклади. Задля забезпечення виконання доручення Держспоживінспекція зобов’язала всі територіальні органи з питань захисту прав споживачів вжити термінові заходи щодо посилення захисту прав споживачів, особливо дітей».

За словами Сергія Орєхова, не зважаючи  на всі перевірки, що регулярно проводить Держспоживінспекція, і оприлюднення їх результатів, підприємці, які обходять норми закону, все ж таки є. І найстрашніше, що такі «умільці», для яких важливий лише прибуток, посягають на рідне, цінне та найважливіше у нашому життіздоров’я українських дітей.

Так, за чотири місяці поточного року територіальними органами Держспоживінспекції України було  перевірено близько 14 тонн продуктів дитячого харчування, з яких майже 4 тонни вилучено з реалізації, а це 28% від перевіреної кількості. Із перевірених 4,5 тис. пар дитячого взуття забраковано і знято з реалізації – 51%. З перевірених 8,9 тис. штук дитячого одягу забраковано і знято з реалізації – 43% від перевіреної кількості.

Сергій Орєхов підкреслив, що Держспоживінспекція продовжує акцентувати свою увагу на якості товарів, призначених для підростаючого покоління. Територіальні органи з питань захисту прав споживачів постійно проводять перевірки якості і безпечності продукції дитячого харчування і товарів для дітей.

«Тільки за умови спільної плідної співпраці держави, влади, громадськості та ЗМІ ми можемо досягти позитивних  швидких результатів. Прикладом налагодженої роботи, коли всі розуміють один одного  з півслова, є наша багаторічна співпраця з ДП «Укрметртестстандарт». Результати проведених нами перевірок без лабораторних досліджень продукції були б не повними», - наголосив Сергій Орєхов.

Під час заходу відбулася виставка продукції дитячого асортименту, що пройшла перевірку у випробовувальних лабораторіях ДП «Укрметртестстандарт», а саме: харчової продукції (сосиски варені, халва соняшникова, фрукти, соки, консерви овочеві для дитячого харчування, сухе дитяче харчування, морозиво); продукції побутового призначення (блендери, йогуртниці, апарат для поп-корна, дитячий інкубатор для новонароджених, іграшки); продукції легкої промисловості (вироби для новонароджених, одяг і взуття для дітей дошкільного віку).

У ході прес-конференції Голова Держспоживінспекції України Сергій Орєхов  та директор ДП «Укрметртестстандарт» Олександр Пічугін дали відповіді на чисельні запитання представників ЗМІ.

версія для друку