українська російська англійська
Міноборони: У 2012 році бюджетні призначення на ремонт ОВТ збільшені у 2,4 рази
31.05.2012 | 09:33
Прес-служба Міністерства оборони

На цьому наголосив Міністр оборони України Дмитро Саламатін під час розширеного засідання колегії оборонного відомства, яке відбулося у Києві 30 травня.

На порядок денний засідання були винесені питання: стан виконання заходів щодо відновлення технічної справності озброєння і військової техніки та шляхи вирішення проблемних питань, стан виконання завдань, визначених Президентом України у сфері державної кадрової політики, заходи щодо вдосконалення військової кадрової політики та дієвість затвердженого кадрового резерву.

Відкриваючи роботу колегії, глава вітчизняного оборонного відомства Дмитро Саламатін підкреслив, що проблема технічної готовності Збройних Сил України є надзвичайно актуальною і вимагає від військового керівництва прийняття кардинальних рішень і вжиття невідкладних заходів. Нинішній стан озброєння і військової техніки Збройних Сил України оцінюється як критичний і характеризується швидкими темпами скорочення терміну їх технічної придатності. Більше половини зразків ОВТ потребують модернізації та оновлення.

– Стан озброєння і військової техніки безпосередньо впливає на рівень боєготовності Збройних сил України. Тому питання відновлення технічного стану озброєння і військової техніки стоїть дуже гостро, – наголосив Міністр оборони України.

Зі станом виконання заходів щодо відновлення технічної справності озброєння і військової техніки, шляхами вирішення проблемних питань учасників колегії ознайомили начальник Озброєння Збройних сил України полковник Сергій Котляр, командувачі видів Збройних Сил, директор Департаменту фінансів Міністерства оборони України генерал-лейтенант Іван Марко.

Зокрема, було зазначено, що цього року бюджетні призначення на відновлення і ремонт ОВТ збільшені у 2,4 рази і становлять 708 мільйонів гривень. Крім того, за рахунок ефективного використання бюджетних коштів вдалося додатково спрямувати на ці цілі 111,2 мільйони гривень.

Це дозволить у 2012 році провести значний обсяг робіт з відновлення озброєння та військової техніки. Зокрема, планується відновити та відремонтувати 53 літаки, 30 вертольотів, 14 зенітно-ракетних комплексів, 14 бойових кораблів, 274 одиниці озброєння та військової техніки загальновійськової номенклатури тощо.

За п’ять місяців цього року після відновлення та ремонту у війська вже надійшли 11 бойових літаків, 6 вертольотів, 8 зенітно-ракетних комплексів. Ще 6 літаків проходять модернізацію на державних підприємствах оборонно-промислового комплексу.

Підсумовуючи розгляд першого питання, Дмитро Саламатін відзначив, що вся техніка, що залучена до забезпечення безпеки проведення фінальної частини Євро-2012, готова до виконання поставлених завдань.

З метою підвищення укомплектованості Збройних Сил України справним озброєнням і військовою технікою Міністр оборони України поставив завдання доукомплектувати військові частини технічно готовими зразками ОВТ за рахунок вилучення найкраще підготовлених зразків із частин, що розформовуються; провести капітальний ремонт зразків ОВТ з одночасною їх модернізацією; здійснити перехід Збройних Сил України на систему сервісного обслуговування та ремонту на підприємствах оборонно-промислового комплексу, забезпечити ефективне та цільове використання бюджетних коштів, виділених на відновлення озброєння та військової техніки.

У роботі колегії взяли участь керівний склад Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, керівники структурних підрозділів Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, командувачі видів та оперативних командувань Збройних Сил України, командири армійських корпусів і повітряних командувань, начальники наукових установ Міністерства оборони України, генеральний директор Державного концерну “Укроборонпром” Дмитро Перегудов.

 

версія для друку