українська російська англійська
Микола Азаров: Керівництво Росії чітко висловилося за інтенсифікацію відносин з Україною
31.05.2012 | 11:48
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров протягом тижня провів кілька зустрічей з керівництвом Російської Федерації. Під час переговорів Україні був даний чіткий сигнал: Росія зацікавлена в інтенсифікації відносин з Україною. Про це заявив Глава українського Уряду Микола Азаров, розпочинаючи засідання Кабінету Міністрів.

«Протягом тижня я двічі зустрічався з керівництвом Російської Федерації: в суботу на з’їзді «Єдиної Росії» - з Президентом Росії Володимиром Володимировичем Путіним і новим Головою російського Уряду Дмитром Анатолійовичем Медведєвим. І вчора в Ашгабаті – знову з Прем’єр-міністром Росії», - нагадав Микола Азаров.

За його словами, в Росії уже завершився виборчий цикл, сформована стабільна влада з цілісною політикою. «Я переконаний, що стабільність, прогнозованість у сусідів – величезна перевага для України. Тому щиро побажав нашим партнерам успіхів», - зазначив Прем’єр-міністр України.

За словами Миколи Азарова, головним лейтмотивом його зустрічей з Президентом та Головою Уряду РФ є бажання російської сторони розвивати нашу двосторонню співпрацю. «Російське керівництво підтвердило зацікавленість в інтенсифікації двосторонніх відносин», - зазначив він. Сторони уже визначилися з першочерговими завданнями, які мають цілком прагматичний характер. Це стосується і рішення російської сторони про кредитування будівництва 3 і 4 енергоблоків на Хмельницькій АЕС, і наміру взяти участь у серійному випуску літака АН-148.

Глава Уряду дав доручення керівникам відповідних відомств розпочати практичну реалізацію цих проектів.

Важливою для України є і готовність Росії конструктивно працювати в напрямку вирішення газового питання: «Керівництво РФ погодилось серйозно розглянути аргументи української сторони щодо постачання російського газу в Україну і найближчим часом повернутися до проблеми перегляду контракту, який очевидно ставить Україну в нерівні конкурентні умови».

Ці та інші питання двостороннього співробітництва, підкреслив Микола Азаров, розглядатимуться під час засідання Міжурядового українсько-російського комітету з питань економічного співробітництва, яке сторони домовилися провести 27 червня в Донецьку: «Щоб винесені на засідання питання довести до стадії практичної реалізації і передати на розгляд глав держав на наступному засіданні Українсько-російської міждержавної комісії».

Як зазначив Прем’єр-міністр, для того, аби встигнути, Уряд щотижня на своїх засіданнях розглядатиме стан підготовки до засідання Міжурядового комітету і документи, які на нього вносяться.

версія для друку