українська російська англійська
До проекту "Вікінг" хочуть приєднатися Молдова та Болгарія
31.05.2012 | 12:27
Прес-служба ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

До проекту курсування поїзду комбінованого транспорту «Вікінг», учасниками якого є Україна, Білорусь та Литва, також хочуть стати Молдова та Болгарія. Про це представники залізничних адміністрацій зазначених країн офіційно поінформували в ході Міжнародного транспортного тижня, який проходить в Одесі.

Як зазначив начальник управління оперативної взаємодії із прикордонними переходами і власниками рухомого складу головного комерційного управління Укрзалізниці  Михайло Кузнєцов, що за чотири місяці поточного року, порівняно із відповідним періодом минулого року, обсяги перевезень контейнерів у складі поїзда «Вікінг» територією України зросли у 6,4 рази. Зокрема, з січня по квітень включно у 2011 році  було перевезено 691 контейнер  (в умовних одиницях), а у 2012-му – 4397.

За словами Михайла Кузнєцова, зростанню обсягів перевезень контейнерів у складі поїзда «Вікінг» сприяло те, що з 19 січня 2012 року «Вікінг» територією України курсує  регулярно, за графіком у чітко визначенні дні. Спочатку  курсував по понеділках та четвергах, а з 11 травня тричі на тиждень щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці, не залежно від кількості вагонів.

Зростанню обсягів транспортування контейнерів сприяло і те, що за рішенням тарифної комісії Укрзалізниці з 1 лютого цього року на експортно-імпортні контейнерні перевезення територією нашої країни у складі цього поїзда застосовується 20% знижка до діючих тарифів.

Щоб забезпечити регулярні відправки, групи вагонів, які  включаються до складу поїзда „Вікінг”, формуються у багатьох регіонах України:  на станціях Київ-Ліски, Донецьк-Ліски, Луганськ-Ліски, Харків-Ліски, Дніпропетровськ-Ліски, Одеса-Ліски, Одеса-порт, Іллічівськ-поромна, Іллічівськ-експорт,  Нікополь, Запоріжжя-Ліве, Стаханів, Новомосковськ-Дніпровський  та Чорноморська.

 „Вікінг” відправляється із українських станцій Чорноморського регіону, по станції Одеса-Застава-1 здійснюється об’єднання груп вагонів, які перевозяться із вищевказаних станцій та станції Одеса-Ліски.

Остаточне формування складу поїзда, тобто об’єднання основного складу поїзда, який сформований станціями Одеського регіону та групи вагонів з контейнерами, завантаженими на інших станціях, відбувається на станції Козятин-1.

З півдня на північ «Вікінг» перетинає Україну в межах  доби, що є вагомою конкурентною перевагою порівняно із іншими видами транспорту.

У перший рейс «Вікінг» було відправлено 6 лютого 2003 року за маршрутом Іллічівськ (Україна) – Клайпеда (Литва). 

 

версія для друку