українська російська англійська
1 червня вивезуть 715 тонн меланжу зі складу ракетного пального сухопутних військ ЗСУ
31.05.2012 | 12:32
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОБОРОНИ

Завтра, 1 червня, об 11.00 в рамках реалізації спільного проекту Україна-ОБСЄ відбудеться відправка чергової партії окислювача ракетного пального меланж зі складу ракетного пального Сухопутних військ ЗС України, що дислокується у селищі Шевченкове на Харківщині.

14 цистерн із 715 тоннами меланжу залізничним транспортом буде відправлено на спеціалізовані підприємства Російської Федерації для подальшої утилізації з дотриманням усіх технологічних норм. Залізничні цистерни для перевезення меланжу було підготовлено в нашій країні та частково надано російською стороною.

У заході планують взяти участь директор департаменту утилізації компонентів ракетного палива, ракет та боєприпасів Міністерства оборони України Сергій Бруль, представники ОБСЄ, які стежать за виконанням проекту з утилізації меланжу в Україні, керівники структурних підрозділів Тилу ЗС України.

Представникам ЗМІ, які бажають висвітлити відправку партії окислювача ракетного пального меланж з об’єкту зберігання у Шевченковому, за довідками та акредитацією звертатися за телефонами Регіонального медіа-центру Міністерства оборони України у Харкові: (057) 370-30-17, (099) 005-98-43, (067) 423-12-83. Контактна особа – підполковник Горбунов Дмитро Євгенович.

Акредитація обов’язкова і триватиме до 17.00 31 травня!!!

Довідково:

Протягом квітня – травня цього року зі складу ракетного пального у Шевченковому в рамках реалізації спільного проекту Україна-ОБСЄ було вивезено 1285 тонн меланжу. Після вивезення ще 715 тонн меланжу військова частина позбавиться майже 42% від всіх запасів цієї небезпечної речовини.

Загалом на проведення комплексу заходів з вивезення з цього об’єкту 2 тисяч тонн меланжу європейськими країнами-донорами було виділено понад 2,2 мільйона євро.

Повністю вивільнити склад ракетного пального у Шевченковому від меланжу, за умови відповідного фінансування, планується до кінця цього року. Умови зберігання меланжу та інших складових ракетного пального у цій військовій частині повністю відповідають найвищим вимогам техногенної безпеки.

У спадщину від Радянського Союзу Збройним Силам України залишилося майже 16,7 тисяч тонн надлишкових та некондиційних компонентів ракетного пального, з яких більшість становлять меланжі.

На сьогодні вже більше 8 тисяч 900 тонн цієї небезпечної речовини вивезено на утилізацію з 5 об’єктів зберігання на Вінниччині, Івано-Франківщині, Львівщині, Київщині та Харківщині.

Спільний проект Україна-ОБСЄ з вивезення меланжу є найбільшим за обсягами донорського фінансування в історії цієї міжнародної організації. Фінансову підтримку в рамках проекту надають Данія, Іспанія, Німеччина, Норвегія, Польща, США, Угорщина, Фінляндія, Чехія та Швеція.

 

 

версія для друку