українська російська англійська
Микола Азаров вважає якісну освіту запорукою конкурентоспроможності України
31.05.2012 | 19:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що якісна освіта є головною умовою для конкурентоспроможності України.

Про це Глава Уряду заявив у четвер під час зустрічі із директорами та вчителями шкіл.

"Сучасний світ, який швидко змінюється, є надзвичайно конкурентним. Від якості освіти (середньої, вищої) залежить, яке місце ми в ньому займемо. У нас повинна бути конкурентна освіта, конкурентна промисловість, конкурентна наука, або ж у нашої країни, наших людей не буде перспективи", - сказав Микола Азаров.

При цьому він зазначив, що саме тому Уряд зараз значну увагу приділяє переорієнтації вітчизняної вищої освіти на підготовку тих спеціалістів, які здатні забезпечити науково-технологічний прогрес. Прем'єр-міністр додав, що у зв'язку з цим у поточному році на 30% збільшено держзамовлення на підготовку у вищих навчальних закладах спеціалістів IT-галузі.

Крім того, Главу Уряду зацікавила і викликала підтримку пропозиція директора однієї зі шкіл м. Севастополь про реалізацію проекту "Школа-2020". "Мені б дуже хотілося, щоб такі ж зусилля, які Уряд доклав до організації Євро-2012, я кажу про увагу і фінансові ресурси, були вкладені у наші школи, щоб наступним значущим проектом для України став проект "Школа-2020", - сказала керівник севастопольської ЗОШ.

Водночас, Микола Азаров підкреслив, що окрім навчального процесу вітчизняні школи повинні приділяти значну увагу вихованню учнів. "Перед школою поставлені надзвичайно серйозні, глобальні завдання. Яке суспільство в нас буде, визначає і сім'я, і школа. Чесність і порядність - ці якості необхідно прищеплювати в школі", - переконаний Прем'єр-міністр.

версія для друку