українська російська англійська
ДСКН України: перспективи міжнародного співробітництва
01.06.2012 | 14:07
Прес-служба Державної служби з контролю за наркотиками

У Державній службі з контролю за наркотиками відбулася зустріч Голови ДСКН України Володимира Тимошенка з професором медицини Єльського університету (США) Фредеріком Олтісом і представниками Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні. Її учасники обмінялися думками про напрями проведення наукових досліджень щодо вивчення ефективності новітніх методів лікування наркозалежності, реалізації з цією метою пілотних проектів, у тому числі в місцях відбування покарань.

Як зазначив Володимир Тимошенко, ця робота в Україні розгортається у співпраці з міжнародними структурами ООН і Ради Європи, із залученням заінтересованих державних органів (МОЗ, ДПтС, Держслужба України соцзахворювань та ін.), наукових установ та громадських організацій. Наголосив також на можливості об’єднання зусиль у зазначеній сфері (Єльський університет і Альянс-Україна мають подібні плани досліджень), що дасть змогу не тільки ліпше організувати й реалізувати пілотні проекти, раціонально використавши інтелектуальні й ресурсні можливості, а й сприятиме досягненню об’єктивних, виважених, узгоджених результатів.

У свою чергу Фредерік Олтіс розповів про напрями досліджень Єльського університету, зокрема в партнерстві з неурядовими організаціями України. Наголосив на перевагах інтегрованого підходу до профілактики й лікування наркоманії та висловив заінтересованість в обміні науковими результатами реалізації проектів, а також в організації підготовки й навчання фахівців. Професор Олтіс, який брав участь у травневій Міжнародній конференції високого рівня «Українське суспільство і наркотики: вибудова нового стратегічного підходу» в Києві, відзначив помітні позитивні зрушення, які останнім часом спостерігаються в Україні у сфері контролю за наркотиками. На його думку, Україна здатна відігравати провідну роль у розв’язанні наркопроблем, з якими стикаються, зокрема, і держави Східної Європи, і багато інших країн світу.

версія для друку