українська російська англійська
Мінрегіон працює над запровадженням масового будівництва нового житла в регіонах
01.06.2012 | 15:44
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Мінрегіон України паралельно із реалізацією програми здешевлення іпотеки працює над запровадженням у регіонах масового будівництва. Житло, збудоване на спеціально відібраних місцевою владою ділянках, які забезпечені відповідною інженерною інфраструктурою, має повністю відповідати критеріям програми здешевлення іпотеки. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, у четвер, 31 травня, під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

 «Розроблені типові проекти, 1700 гектарів – 628 площадок з інфраструктурою –  відібрані. Забудовники і держава тепер повинні на основі виробленої спільно ідеології розгорнути масове будівництво житла», – повідомив Анатолій Близнюк.

Як наголосив очільник Мінрегіону, не всі забудовники готові брати участь у програмі здешевленої іпотеки, через розрахункову вартість, яка їх не влаштовує.

«Є забудовники, які вважають, що краще «притримати» квартири, але продати дорожче. А є ті, хто розуміють, що за рахунок обсягу можна заробити і на розрахованій Мінрегіоном ціні. Працюють нормальні ринкові механізми», – сказав А. Близнюк.

 За словами Міністра, ціни за квадратний метр житла програми здешевлення іпотеки, розраховані дуже ретельно, на основі реальної вартості робіт, товарів і послуг. У розрахункові ціни закладено мінімальну рентабельність, що дозволить забудовникам працювати не тільки беззбитково, але й з мінімальним прибутком.

Нагадаємо, що нормативна вартість 1 кв. м житла встановлюється для: Києва — 7 тис. грн., Київської області, обласних центрів та Севастополя і Сімферополя — 5 тис. грн., для інших населених пунктів — до 4 тис. грн. Для населених пунктів, які розташовані у 15-кілометровій зоні від міст Києва, Севастополя, Сімферополя та обласних центрів, розрахункова вартість житла може бути збільшена на 10 відсотків. Допускається перевищення нормативної площі та розрахункової вартості житла не більш як на 25 відсотків.

 

версія для друку