українська російська англійська
Українські правоохоронці та Місія ЄС подбали про обізнаність футбольних уболівальників
01.06.2012 | 16:40
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

На базі інформаційного центру «Україна 2012» в інформагентстві «Укрінформ» відбулася презентація буклету для вболівальників та іноземних гостей. Порадник з безпеки і перетинання кордону до чемпіонату УЄФА Євро-2012 був розроблений за ініціативи Місії Європейського союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) спільно Міністерством внутрішніх справ України, Державною прикордонною службою України та Державною митною службою України.

Інформація, яка викладена у брошурі, стосується основних правил та вимог, які діють у нас у державі. Своєрідний інформаційний довідник стане у пригоді усім гостям України, які планують відвідати свято футболу.

Наклад довідника складає 400 000 примірників. Представники EUBAM вже розповсюдили бюлетень в аеропортах приймаючих міст України та Польщі, а також у прикордонних пунктах пропуску в обох країнах. Окрім того, дані буклету було розповсюджено в електронному вигляді через веб-сторінку УЄФА. Порадник надруковано восьма мовами: українською, російською, польською, англійською, французькою, німецькою, іспанською та італійською.

У буклеті викладена інформація про перетин кордону, митні правила та питання безпеки, а також контакти посольств країн-учасниць, як в Україні, так і Польщі. Зокрема, у буклеті наголошується на основних заборонах, які діють у нашій державікуріння та розпиття алкоголю  у громадських місцях, перелік  предметів, які не можна проносити на стадіон, поради щодо втрати документів та контактні телефони, за якими можна звертатися за допомогою. Також вказані витяги з правил дорожнього руху, зокрема обмеження по швидкості та перелік документів, які необхідні для водіїв.

У двосторонньому пораднику міститься, з одного боку, інформація про правила в Україні, з іншого – правила у Польщі. 

Керівник прес-служби EUBAM Ронан Гоггін зазначив, що інформування туристів, уболівальників та гостей Чемпіонату повинно відбуватися до початку Євро, адже плануючи свою поїздку, іноземці повинні орієнтуватися у законодавчому полі чи то України, чи то Польщі.

«Створення буклету – це результат великої, спільної і тривалої, а головне – плідної роботи трьох відомств і нашої Місії. Ми виокремили найважливішу інформацію і спробували об’єднати її в одній брошурі», – зауважив Ронан Гоггін.

Керівник прес-служби МВС України Володимир Поліщук подякував представникам Місії Євросоюзу, які зробили чимало у сфері навчання працівників прес-служб правоохоронних відомств побудові інформаційної кампанії під час Євро-2012. Окрім створення порадника для іноземців, Місія неодноразово організовувала семінари і тренінги для прес-служб з відомими та професійними європейськими спікерами і PR-спеціалістами. Паралельно з цим два роки поспіль представники прес-служб митного, прикордонного та міліцейського відомств відвідували європейські країни, які вже мають досвід проведення подібних чемпіонатів, і зустрічалися з представниками тамтешніх правоохоронних відомств, які ділилися навиками успішного проведення свята футболу.

версія для друку