українська російська англійська
Держсільгоспінспекція проводить навчання з інспектування сортових посівів у регіонах
01.06.2012 | 16:54
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства

Державна інспекція сільського господарства в Одеській області спільно з Головним управлінням агропромислового розвитку Одеської обласної державної адміністрації, за  підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, провела  навчання провідних агрономів області з інспектування  сортових посівів. Навчання проводилось на базі Одеського аграрного університету та Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення Української академії аграрних наук.

Одеська область одна з найбільших за посівними площами виробництва насіння в Україні. Площа сортових посівів складає близько  120 тис. га або 15% від загальної площі сортових посівів України, тому значна увага приділяється сортовому контролю і, як наслідок, якісному насінню, також це є важливим через те, що в Україні впроваджено сортову сертифікацію  насіння за схемами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

В поточному році, у зв’язку із зимовими морозами та весняною посухою, склалися вкрай несприятливі умови для вирощування зернових культур, тому викладачами  була приділена особлива увага проведенню інспектування насіннєвих посівів відносно стану рослин на полі та методиці інспектування сортових посівів сільськогосподарських культур. На практичних заняттях, які проводились в полях селекційно-генетичного інституту на демонстраційних посівах, вчені показали слухачам, як ідентифікувати різні сорти по сортових ознаках в цьогорічних умовах. А на перспективу ознайомили з новими сортами.

Всі слухачі отримали відповідні посвідчення, які надають  право   проведення інспектування сортових посівів зернових, кукурудзи та сорго, польового обстеження соняшнику на ділянках гібридизації в господарствах області.

 

версія для друку