українська російська англійська
Інформація про стан пляжів на півдні України та Києві
06.06.2012 | 11:06
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Усього в поточному оздоровчому сезоні має діяти 1015 пляжів та рекреаційних зон у Автономній Республіці Крим, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, м. Севастополі, які мають вихід на морське узбережжя, з них 957 морських (94,3 %) і 58 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.

Станом на 05.06.2012 р. працювало 400 (39,4%) пляжів – 376 на морському та 24 на річковому узбережжі. Закрито 9 пляжів у АР Крим, Миколаївській, Одеській областях; решта ще не відкривались через непідготовленість до сезону та відсутність дозвільних документів.

Проводиться постійний лабораторний контроль за якістю морської і річкової води. За звітний період досліджено 744 проби води, з них 645 (87 %) проб морської та 99 – річкової. При цьому 2,6% (19) проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення по індексу ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) тощо. Найбільша кількість невідповідних проб на цьому тижні припадає на річкову воду – 17,2 % із 99 досліджених проб (морська вода  – 0,3 % із 645).

У  регіонах  ситуація  на  пляжах  складається  таким  чином.

В Автономній Республіці Крим всього нараховується 394 пляжі. Працювали 242 пляжі, закрито 4 пляжі у м. Ялта на реконструкцію (пляж міський «Солнечный», міський «Золотий», пляжі санаторію «Золотий», ТОВ «Барс»), решта не має на даний час дозвільних документів. На цей період досліджено 429 проб морської води. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

У Донецькій області на цей період працює 8 пляжів із 27, з них 4 – морських. Решта 19 пляжів ще не відкриті, з них 10 морських у м. Маріуполі, Новоазовському та Першотравневому районах через непідготовленість до сезону.

Проведено дослідження 22 проби води (10 – морської та 12 – річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 2 пробах морської води на пляжах у м. Маріуполі (на пляжі судноремонтного заводу та на пляжі готелю «Турист» Приморського району міста). Заборонено купання. Знаходяться під наглядом санепідслужби.

У Запорізькій області з 383 пляжів (370 морських і 13 річкових) за звітний період працювало 64 пляжі, з них 60 морських. Решта пляжів не відкривалася через непідготовленість до оздоровчого сезону. Досліджено 51 пробу води (36 морської і 15 річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 4 пробах річкової води з рекреаційної зони Жовтневого та Ленінського районів м. Запоріжжя на р. Дніпро (з неузаконених місць відпочинку населення у районі вул. Набережна-Козача і вул. Набережна-Українська, «Крива бухта») та Ленінського району (з пляжу санаторію «Великий луг»). Заборонено купання, знаходиться під наглядом санепідслужби.

У Миколаївській області усього під наглядом держсанепідслужби знаходиться 10 пляжів (6 морських і 4 річкових). За звітний період працювали 7 пляжів, з них 6 морських – Коблево-Рибаківська зона (Коблево-лиман, Коблево-море, Рибаківка, Лугове), у м. Очаків на Дніпро-Бугському лимані (міський і дитячий) та 1 річковий.  Закрито 3 пляжі – «Стрілка» у м. Миколаєві (через невідповідність якості води нормативам); міський пляж у м. Первомайську та міський пляж у м. Нова Одеса (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжів). Досліджено 11 проб води. Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі річкової води (пляж «Стрілка» м. Миколаєва). Заборонено купання, взяті на дослідження повторні проби води, знаходяться під наглядом санепідслужби. 

В Одеській області з 21 діючих пляжів за звітний період працюють 19 морських пляжів м. Одеси та приморських районів. Закрито 2 пляжі: морський пляж – «Чорноморка» у м. Одесі та 1 річковий пляж у м. Кілії (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжу). Досліджено 66 проб морської води, відхилень від стандарту не виявлено. 

У Херсонській області під наглядом держсанепідслужби знаходиться 161 пляж (145 морських і 6 річкових). Працює 41 пляж: 37 морських та 4 річкових), решта не мають дозвільних документів на відкриття. Досліджено 111 проб води (морської – 88, річкової – 23). Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено. 

У м. Севастополі станом на 05.06.2012 працюють усі 8 пляжів (6 пляжів та 2 зони рекреації «Любимівка», «Золотий пляж» у Балаклаві). Досліджено 10 проб морської води. Відхилення від стандарту не виявлено.

У м. Києві на цей період з 11 пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро, 5 пляжів не мають офіційних дозволів на відкриття. Відкрито офіційно та мають паспорти 6 пляжів – «Дитячий» у Гідропарку, «Венеція», «Молодіжний»,  «Райдуга», «Тельбін» на озерах у Дніпровському районі, «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району. Станом на 05.06.2011 відкрито без дозволу «Передмістна слобідка», «Центральний», «Золотий» у Дніпровському районі, «Вербний» на оз. Вербне; «Пуща-Водиця» 5-7  лінія ставок на р. Горенка (Оболонський р-н). Досліджено 44 проби річкової води. Відхилення від стандарту виявлено у 10 пробах річкової води (пляжі «Золотий», «Венеція», «Молодіжний», «Райдужний» і «Тельбін» у Дніпровському районі). Заборонено купання, знаходяться під наглядом санепідслужби.

 

версія для друку