українська російська англійська
Уряд передав до парламенту 5 законопроектів щодо поліпшення якості ліків
06.06.2012 | 12:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Учора Уряд подав до Верховної Ради України п’ять законопроектів щодо поліпшення якості та ефективності лікарських засобів та посилення відповідальності за обіг фальсифікованих лікувальних препаратів. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів.

Глава Уряду акцентував на необхідності організувати ефективне проходження цих законопроектів в парламенті. «За це особисто відповідає Міністр охорони здоров’я. Треба роз’яснити мету цієї нової соціальної ініціативи і переконати народних депутатів, що вона життєво необхідна країні. В цій сфері у нас слабке законодавство. А йдеться ж про безпеку і життя людей», - наголосив Микола Азаров.

За його словами, прийняття зазначених законопроектів посилить відповідальність виробників, оптових та роздрібних продавців лікарських засобів за фальсифікацію або введення в обіг фальсифікованих препаратів. «Найсучасніші лабораторії для виявлення фальсифікату, як ви знаєте, у нас є. Нам вдалося їх створити в кожному регіоні. Потрібна ще сила закону, щоб раз і назавжди припинити обман людей, фактично обкрадання споживачів, щоб заборонити несумлінну рекламу і, власне, захистити громадян від підробок», - додав Прем’єр-міністр.

Микола Азаров також звернув увагу на те, що сьогодні Уряд підпише меморандум з учасниками фармацевтичного ринку про взаємні зобов’язання щодо прозорого розвитку цього ринку: «Це передбачає виробництво і обіг безумовно якісних лікарських засобів за обґрунтованими цінами».

 

версія для друку