українська російська англійська
У Запорізькій області обсяги викидів у повітря зменшились на 22 відсотки
07.06.2012 | 09:13
Запорізька ОДА

У Запорізькій області обсяги викидів у повітря  зменшились на 22%. Про це повідомив начальник  Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області Ігор Бройде.

За даними Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області, в поточному році обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел знизився на 22%. У І кварталі поточного року цей показник склав 50,6 тис. т, що  майже на 14 тис. т менше, ніж за аналогічний період 2011 року.

Основними підприємствами-забрудювачами атмосферного повітря в регіоні є  ВАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Запорізький завод феросплавів», ПАТ «Дніпроспецсталь», ПАТ «Дніпроенерго» Запорізька ТЕС. Ці промислові підприємства тільки в першому кварталі витратили понад 35,7 млн. грн. на заходи, спрямовані на зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин.

Окрім викидів в атмосферне повітря, однією з актуальних проблем для запорізьких екологів залишається забруднення поверхневих вод неочищеними стоками. Для поліпшення ситуації в цьому напрямку до кінця червня в області заплановано ввести в експлуатацію ряд об’єктів, зокрема, станцію біологічної очистки стічних вод у Кам’янській виправній колонії № 101,  каналізаційні очисні споруди для виправної колонії № 99 у с. Біленьке Запорізького району.

Ще один напрямок діяльності Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області - очищення території від непридатних пестицидів. Спираючись на дані Міністерства екології та природних ресурсів України, начальник Держуправління Ігор Бройде повідомив, що в цьому році з території Запорізької області планується вивезти 292 т  непридатних пестицидів.

Крім того, фахівці Держуправління проводять роботу, спрямовану на розширення заповідної мережі та встановлення в натурі меж існуючих об’єктів природно-заповідного фонду. Нині повністю визначено та встановлено в натурі межі 69 територій ПЗФ місцевого значення (58 % від їх загальної площі), а також 18 територій ПЗФ загальнодержавного значення ( 42 %). У поточному році ця робота буде продовжена.

 

версія для друку