українська російська англійська
Україна перейматиме досвід Голландії щодо консолідації земель
07.06.2012 | 10:33
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Голова Держземагентства України Сергій Тимченко під час візиту до Королівства Нідерландів провів переговори з голландськими колегами з питань реалізації державної політики у галузі консолідації земельних, водних, лісових ресурсів. Візит відбувся у рамках українсько-нідерландського проекту “Уряд-до-Уряду (CATAPULD) “Технічна допомога у процесі розробки програмних документів з розвитку земельних ресурсів в Україні (DLG)”.

Українські фахівці ознайомились з діяльністю голландських спеціалістів щодо консолідації земель. “Методи та організація роботи землевпорядників Нідерландів заслуговують на увагу. Отже, будемо перебирати досвід наших колег щодо удосконалення нормативно-правової бази для забезпечення розвитку сільського господарства та сільських територій, впровадження природоохоронних заходів, збереження цілісних екосистем”, – зазначив під час переговорів з керівниками земельного відомства Нідерландів Сергій Тимченко.

Одним із головних завдань землевпорядного відомства Нідерландів є консолідація земель, що сприяє розвитку сільськогосподарського виробництва. Проведення заходів з консолідації земель всіляко підтримує держава. Замовляють такі роботи державні та місцеві органи  влади. Загалом у виграші всі: об’єднання землевласників, фермери, дрібні і крупні товаровиробники сільгосппродукції тощо. Після отримання цілісних за площею масивів фермери стали ефективніше використовувати землі, державні органи мають значно кращі можливості щодо реалізації масштабних проектів.

Важливою складовою консолідації є державний банк земель як обмінний земельний фонд. Консолідація земель у Нідерландах проводиться на добровільній основі, однак, в разі незгоди кількох землевласників для унеможливлення застосування рейдерських схем допускаються примусові дії з боку відповідних органів влади. У Голландії роками ефективно працює система заохочень щодо консолідації на добровільних засадах, що зацікавило  українських фахівців землевпорядної галузі, які планують досвід голландських колег втілити у життя уже найближчим  часом.

Під час переговорів з керівниками та експертами DLG, зустрічей з представниками приватних  та державних компаній українські фахівці ознайомилися з досвідом запровадження  та  функціонування земельного кадастру, який є одним з найбільш розвинутих та сучасних в ЄС. До прикладу, у Нідерландах усі  послуги спеціалісти системи кадастру надають в on-line режимі. Центральній офіс служби кадастру взагалі знаходиться далеко від мегаполісів у невеличкому поселенні, бо  за відсутності  потреби відвідувачів тут не буває.

У ході візиту сторони досягли домовленості щодо уточнення ключових завдань, поглиблення співпраці між земельним відомством України та Державною службою управління земельними та водними ресурсами Королівства Нідерландів.

 

 

 

версія для друку