українська російська англійська
Митники не пустили в Україну шкідливий корм для тварин
07.06.2012 | 11:18
Прес-служба Державної митної служби

Співробітники митниці виявили одразу два випадки ввезення на митну територію України понад 40 тонн товарів, які в своєму складі містили заборонені генно-модифіковані організми.

В першому випадку митники затримали та вилучили 21 тонну кормових добавок для годівлі тварин з вмістом молочних продуктів. Добавки імпортувались з Бельгії, загальна вартість товару сягнула майже 150 тисяч гривень.

У другому випадку, одне з вітчизняних товариств автомобільним транспортом з Нідерландів ввезло 20 тонн замінника молока для телят та поросят.

Для забезпечення належного контролю за якістю кормів для тварин, співробітниками митниці були відібрані проби зазначених товарів. Випробування, проведені ДП «Укрметртестстандарт», показали наявність в кормах генетично модифікованої сої, вміст якої сягнув більше  5%.

Відповідно до статті 16 Закону України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» від 31.05.07 № 1103-V забороняється ввезення на митну територію України ГМО, а також продукції, виробленої із застосуванням ГМО до їх державної реєстрації з метою подальшого отримання дозволу.

Зазначені дії підприємств призвели до переміщення зазначених товарів  через митний кордон України з порушенням митного законодавства.

Складено протоколи про порушення митних правил за ознаками правопорушення  ч.1 статті 352 Митного кодексу України ( дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання у митні органи документів які містять неправдиві дані). Небезпечні товари вилучено до рішення суду.

 

версія для друку